پرده مدرن-دکوراسیون داخلی-دکوراسیون داخلی منزل- چیدمان منزل- چیدمان خانه کوچک-پرده اتاق خواب-پرده ی پذیرایی-دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن-رنگ- همه چیر درباره ی انتخاب پردهتخریب و بازسازیدکوراسیون داخلیدکوراسیون داخلی اتاق خوابدکوراسیون داخلی اتاق خواب کودکدکوراسیون داخلی سبزدکوراسیون داخلی مدرندکوراسیون منزلرنگ در دکوراسیون داخلیکابینت آشپزخانهمقالات

۵ ایده ی استفاده از پرده ها در سال ۲۰۲۰

Untitled 5 80x80 - ۵ ایده ی استفاده از پرده ها در سال ۲۰۲۰

بررسی انواع پرده در دکوراسیون داخلی منزل- قسمت دوم

پرده ها را به سبک جدید و براساس به روزترین نمونه های چیدمان دکوراسیون داخلی برای پوشش پنجره ها استفاده کنید.

وقتی زمان انتخاب پرده برای پرده ی فضای موردنظر میشود، می بایست به اندازه کافی فکر کرد. علاوه بر جنس، رنگ و طرح پارچه ی پرده، توجه به سبک آن، عملکرد آن و حتی نحوه ی نصب پرده در فضای مورد نظر ضروری است.

هرکدام مزایا و معایب خود را دارند؛ اما استفاده از برخی از آنها امروزه رواج بیشتری دارد. در این مقاله به بررسی چند ایده ی کارآمد و مفید درباره ی پرده ها میپردازیم که با الهام گرفتن از آنها میتوانید پرده ی مناسب فضای خود را انتخاب کنید.

پرده های دولایه

حفظ تعادل بین حریم خصوصی و مسدود نکردن کامل نور طبیعی وارد شده از پنجره ها نکته بسیار مهمی است که می بایست در انتخاب پرده ها به آن توجه شود. به عنوان مثال پرده هایی که برای اتاق خواب استفاده می شوند باید به گونه ای باشند که در ساعات اولیه یک روز تابستانی وقتی که خواب هستیم، شدت نور ورودی از پنجره ها سبب اختلال در خوابمان نشود و در عین حال زمانی که پرده ها را می کشیم فضا مطلقا باری از نور طبیعی نشود.

استفاده از یک لایه پارچه ی زخیم و یک لایه پارچه ی مات امروزه راه حل این ماجراست؛ مثل پرده های والان دار. به تصویر اتاق خواب بالا و یا تصویر پایین توجه کنید.

چوب پرده

از آنجایی که به دنبال تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود به یک فضای آرام و راحت هستیم، همه ی ما از پرده های با چین های منظم و کم دوری میکنیم وبه دنبال سبک هایی از پرده هستیم که دارای چین های نا منظم تر برای ایجاد یک فضای خودمانی و دنج هستیم.

برای رسیدن به آنچه در ذهنتان است، پرده هایی را انتخاب کنید که توسط حلقه های فلزی، چوبی و .. از چوب پرده آویزان نشده باشند.

در عوض از آنهایی استفاده کنید که حلقه های آن از پارچه ی خود پرده ساخته شده باشد. برای درک بهتر به تصاویر نگاه کنید.

طرح های هندسی انتزاعی

پرده های با نقوش هندسی برای آن دسته از خانه ها با دکوراسیون داخلی به سبک مدرن ایده آل تر است. برای به روز بودن استایل پرده ها، بهتر است از طرح هایی استفاده کنید که خاص تر هستند نه فقط اشکال مثلثی، شش ضلعی و …

الگوهای الهام گرفته از گیاهان

“طراحی زیستگرا” کلمه کلیدی در دنیای مد و فشن سال 2020 است و به معنای ایجاد دکوراسیون داخلی است که بیشتر با طبیعت در ارتباط باشد؛ مثل استفاده از گیاهان طبیعی در گوشه کنار خانه و یا استفاده از پارچه های با طرح های برگرفته از طبیعت برای مبلها، پرده ها، فرشها و … به خصوص در مواردی که می توانند به پیوند داخلی خانه شما با فضای بیرونی کمک کنند مثل پنجره ها.

طرح های مقیاس دار

همانند نقاشیهای دیواری(طرح هایی که بر روی دیوار کشیده میشود) که امروزه یک ترند دکوراسیون داخلی به حساب می آید، برای پرده هایی باشید که طرحهای در مقایس بزرگ روی آنها چاپ شده است. مثل تصویر کاکتوس چاپ شده بر روی پرده در تصویر بالا.


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن