تخریب و بازسازیدکوراسیون داخلیدکوراسیون داخلی اتاق خوابدکوراسیون داخلی اتاق خواب کودکدکوراسیون داخلی سبزدکوراسیون داخلی مدرندکوراسیون منزلرنگ در دکوراسیون داخلیکابینت آشپزخانهمقالاتنوسازی-بازسازی- دکوراسیون داخلی- نمای خارجی- بازسازی نمای خارجی- اصول بازسازی- اصول نوسازی- طراحی دکوراسیون داخلی منزل-

۴ نکته مهم درباره ی نوسازی منازل

rebuilding1 1 80x80 - ۴ نکته مهم درباره ی نوسازی منازل

اساسی ترین کارهای مربوط به بازسازی خانه

تفاوت بین سرمایه گذاران و مالکان

به روزرسانی املاک اگر به روش درست انجام شود یک استراتژی بی عیب و معقول خواهد بود. طرفداران موفق تجارت “ساخت و ساز و فروش” سرمایه گذاران با شعار ” ارزان بخز، گران بفروش” هستند. بنابراین آنها خانه های مخروبه و نیازمند تعمیر را خریداری کرده و بسیاری از کارهای تعمیراتی را خودشان انجام می دهند تا اینگونه در بودجه خود صرفه جویی کنند. مثلا (در آمریکا) خانه های مخروبه که متعلق به شهرداری هستند با قیمت خیلی کم به مردم فروخته می شود (البته تعمیرات لازم را باید خودشان بر روی خانه اعمال کنند) راه درستی را به سمت سرمایه گذاری بر روی املاک و مستغلات سودآور طی می کنند. آنها همچنین پروژه های بازسازی خود را با تمرکز بر روی پروژه هایی که منجر به بیشترین ارزش برای کمترین میزان تلاش و هزینه می شوند، با دقت انتخاب می کنند. بخشی از این فرایند شامل توجه به سایر خانه های محله برای جلوگیری از بهبود بیش از حد املاک است. برای مثال اگر هیچ یک از خانه های آن منطقه دارای تاج های گچبری شده و کانترهای از جنس کورین نباشند ، افزودن این امکانات متاسفانه منجر به بالا رفتن بیش از حد قیمت خانه می شود.

بنابراین برای اینکه بفهمید چه بروز رسانی هایی ارزش زحمت دارند و کدام یک نه، باید چهار نکته ی نوسازی را در خاطر داشته باشید: آیتم های اولیه ، جذابیت بصری ، ارزش افزوده و سلیقه شخصی.

آیتم های اولیه

این آیتم ها شامل مواردی است که خریداران هنگام خرید خانه انتظار دارند که عبارتند از یک سقف که نشت نمی کند ، ناودانها و زیر شاخه ها ، یک زیرسازی استوار ، یک دستگاه گرمایشی مرغوب ، کف های محکم ، عملکرد درست دیوارهای نگهدارنده. بیشتر خریداران بالقوه همچنین انتظار دارند خانه شما دارای عملکرد صحیح سیستم های لوله کشی و تهویه مطبوع باشد. در خانه های مجلل ، این موارد ممکن است شامل تعداد معینی از اتاق خواب ، سرویس بهداشتی و پارکینگ خودرو و سایر امکانات دیگری که برای آن محله معقول است نیز باشد.

االبته این ها بدان معنا نیست که شما باید همه آن را ارتقا دهید. بلکه می توانید بر روی تعمیر و نگهداری منظم و به روز رسانی های کوچکتر و ارزانتر که همه چیز را در وضعیت مناسب نگه می دارد متمرکز شوید. اضافه کردن این موارد به خانه ای که فاقد آنهاست ، کار ارزشمندی به حساب نمی آید. این کار صرفاً سطح ملک شما را نسبت به سایر خانه های آن محل بالاتر می آورد در نتیجه قیمت خانه شما در مقایسه با سایر خانه های آن محل بسیار بالاتر خواهد شد. از طرف دیگر ، اگر میخواهید خانه شما درنظر خریدارها مورد مناسبی به نظر برسد نباید به روزرسانی های توجیه نکردنی که سطح خانه شما را بسیار فراتر از خانه های آن منطقه می برد، بر روی خانه خود اعمال کنید . به طور خلاصه ، قبل از اینکه مبلغی پول را در یک پروژه پرکار نوسازی خانه صرف کنید ، در نظر بگیرید که چه ویژگی های رقابتی در محله شما می بایست ارائه شود. دریابید که خانه های محله شما چه رنج قیمتی دارند و بر اساس قیمت بازار به روز رسانی هایی را ایجاد کنید.

جذابیت بصری

این موارد کمک میکنند تا ملک شما در لحظه ورود مشتری از نظر ظاهری زیبا به نظر برسد. اگرچه این آیتم ها ممکن است ارزش پولی چندانی به ملک شما اضافه نکنند اما به فروش سریعتر ملک کمک می کنند. آیتم های جذابیت بصری ، شامل یک باغچه مرتب، محوطه سازی مقرون به صرفه، رنگ تازه در داخل و خارج بنا (حداقل قسمت ورودی)، فرش های تمیز و وسایل جدید است. برای صرفه جویی در هزینه و زمان می توانید این کارهارا خودتان اعمال کنید.

نیازی به اضافه کردن آیتم های برجسته در دکوراسیون نیست. دیوارهای دقیق و ظریف و استفاده از کاشی های تزیینی زیبا ویژگی های ساده ای هستند که به جذابیت خانه شما می افزایند. نورپردازی نیز یکی دیگر از عناصری است که می تواند هزینه ی زیادی را برای شما داشته باشد. در حالی که می خواهید خانه شما روشن و جذاب بنظر برسد، شما نمی خواهید هزینه های خیلی زیادی را بابت برق مصرفی پرداخت کنید. برای اینکار میتوانید ازچراغ های توکار یا لامپ های ال ای دی استفاده کنید. اگر در این پروژه ها به کمک نیاز دارید ، می توانید با متخصصین دکوراسیون داخلی مشورت کنید. فقط مطمئن شوید که این کار از نظر اقتصادی برای شمامقرون به صرفه باشد

ارزش افزوده

پروژه هایی که به نظر با ارزش هستند بسیار مورد علاقه ی سرمایه گذاران خرید و فروش خانه هستند. انجمن ملی معاملات ملکی، نمای جدید ،نوسازی آشپزخانه (اجرای پیشخوان های جدید و تجهیزات مدرن) و پنجره های جدید را بعنوان برخی از پروژه های سودمند ذکر می کند که اغلب 80٪ یا بیشتر از هزینه های آنها را هنگام فروش مجدد پوشش می دهد. حمام های به روز شده ، کف های بازسازی شده و پیشرفت هایی در جهت صرفه جویی در مصرف انرژی ، سود زیادی را بوجود می آورد.

سلیقه شخصی

اعمال سلایق شخصی ممکن است موارد بسیار خوبی باشند که شما می خواهید ، اما ممکن است افراد دیگر آن را دوست نداشته باشند یا مایل نباشند که بابت آنها هزینه هایی را پرداخت کنند. در بیشتر مناطق کشور این امکانات شامل استخر، زمین تنیس ، جکوزی و اتاق بازی های زیرزمینی می باشد. استخر در این دوره ی زمانی به ندرت به ارزش یک خانه می افزاید. اول از همه ، معمولاً داشتن استخر شخصی یک دارایی خیلی کوچک به حساب می آید. ثانیاً ، بسیاری از صاحبان خانه یک استخر را به عنوان یک دردسر زیاد برای نگهداری و خطر ایمنی می دانند و برای چیزی که فقط چند ماه از سال قابل استفاده است (البته مگر اینکه شما در آب و هوای گرمسیری زندگی کنید).

مطمئناً هیچ ضرری در افزودن این آیتم ها به خانه شما وجود ندارد ، اما انتظار نداشته باشید که خریداران بالقوه حاضر به پرداخت بابت آن شوند و اگر نوسازی به معنای جایگزینی یک ویژگی محبوب یا رایج است ، احتیاط کنید. اگر هر خانه دیگری در محله شما دارای دو محل پارک خودرو است ، احتمالاً باید در مورد ایجاد اتاق بازی تجدید نظر کنید. آیا واقعاً می خواهید تنها خانه ی آن منطقه باشید که هیچ محل مخصوص جای پارک خودرو دارد؟

سایر تغییرات مهارت آمیز:

• تبدیل اتاق خواب به استودیو

• از بین بردن دیوارها برای بزرگنمایی یک فضا (مشروط بر آنکه این یک حرکت واقعاً کاربردی باشد، مانند ایجاد جریان بین اتاق غذاخوری و آشپزخانه).

• از بین بردن یک اتاق خواب و افزودن فضای آن به اتاق خواب دیگر.

بازسازی زیرزمین

کلام آخر

صرف نظر از پروژه ای که در نظر دارید ، به یاد داشته باشید که محل زندگی اولیه شما فقط یک پناهگاه نیست. اگر قصد دارید سالهای زیادی در آنجا زندگی کنید ، امکانات دیگری را که می خواهید بدون توجه به تأثیر آنها در فروش مجدد ، به آنها اضافه کنید. هنگامی که زمان فروش آن است ، اصول اولیه را انجام دهید ، برای انجام مجموعه گسترده ای از کارها در جهت افزایش قیمت ملک در تلاش نباشید: این به روز رسانی ها ممکن است بیشتر از خریداران بالقوه ،برای شما جذاب باشد. بهترین کار این است که نوسازی ها را به صورت کوچک ، متعادل در ظاهر و با توجه به بهبود عملکرد خانه خود اعمال کنید. و به یاد داشته باشید ، حتی با تغییرات شناخته شده در جهت ارزش افزوده ، میتوانید خیلی بیشتر از مبلغی که صرف نوسازی کرده اید به دست آورید.


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن