تزییندکوراسیون داخلیدکوراسیون داخلی، طراحی داخلی، اتاق خوابدکوراسیون منزلمقالات

۱۵ سبک و نکته در مورد طراحی داخلی و تزیین اتاق خواب

Popular Styles Interior Decoration Design Trends 1 80x80 - ۱۵ سبک و نکته در مورد طراحی داخلی و تزیین اتاق خواب

۷ مورد از محبوب‌ترین سبک‌های طراحی و دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۰

وقتی صحبت از دکوراسیون داخلی اتاق خواب شما می شود، بهترین ترند همیشه انجام مواردی است که باعث می شود شما احساس راحتی کنید و آن چیزی است که دوست دارید. از سبک های کلی طراحی گرفته تا عناصر فردی، مطمئناً برای بروزرسانی بعدی خود الهاماتی خواهید یافت. همه آنها بسیار دوست داشتنی هستند، و هیچ چیز خیلی افراطی و احمقانه نیست، و چیزهایی وجود دارد که با سبک هر کسی مطابقت داشته باشد.

1. مزرعه مدرن

این سبک نه چهره جالب شهری دهه 1990 را دارد و نه مزرعه و خانه ای که مادر بزرگ شما در آن بزرگ شده باشد. این سبک عناصر سنتی کلاسیک، از جمله تخت های فلزی، چوب قدیمی و دیوارهای چوبی پوشیده از چوب را نشان می دهد. این همچنین شامل سبک های معاصر است: فقدان درهم و برهمی، یک رنگ بندی ملایم و لوازم جانبی مدرن و صنعتی، مانند این اتاق خواب متعلق به هندریکس چرچیل است.

2. روستایی

تعریف روستایی کار ساده ای نیست زیرا زیاد شبیه یک سبک نیست. در اصل، استفاده از مواد در وضعیتی است که هنوز پردازش نشده اند و یا موادی که با افزایش سن و گذر زمان در استفاده به حالت طبیعی خود بر می گردند. این یک سبک کلی گاه به گاه است. عناصر اصلی شامل چوب قدیمی، یک پالت از رنگ های طبیعی و خنثی، خز یا سنگ، پارچه های بافت دار و لوازم اولیه است.
روستایی به معنای ناراحت کننده و یا عاری از لمس های معاصر نیست. احساس راحتی کنید و تختخواب خود را با روتختی ضخیم بپوشانید و از نورپردازی معاصر استفاده کنید.

3. مدرن قرون وسطایی

مدرن قرون وسطایی از دهه 1950 تا 1970 در اوج خود بود. این سبک طراحی داخلی حالا باز در اتاق‌های نشیمن و ناهار خوری دیده می شود و برای اتاق خواب عالی است.
مبلمان های کشیده با پایه های نازک کوتاه، خطوط تمیز و ظاهری ساده از ویژگی های بارز این سبک هستند. این عناصر همچنین شامل عناصر “مدرن” مانند پلاستیک، کروم، و رنگهای روشن و الگوهای هندسی می باشد.
نمای کلی بدون پرده است، اما قطعات بزرگی از آثار هنری رنگارنگ روی دیوارها یک ضرورت است. مانند این اتاق دنج که در Decoist از Brad Ford ID نمایش داده شده است می توانید ملزومات را به رنگ نارنجی، قرمز، زرد یا آبی اضافه کنید. یک صندلی پروانه ای گرد یا پا تختی (میز کنار تخت ) که روی پایه های کرومی قرار دارد نیز گزینه های خوبی هستند.

4. اسکاندیناوی

سبک تزئینات اسکاندیناوی سطح زمین زیادی را در بر می گیرد. آنچه در آن مشترک است ویژگی های ساده و تر و تمیز همراه با ملزوماتی سفید رنگ است. دکوراسیون اتاق خواب اسکاندیناوی دارای این خصوصیات است. اگر در Ikea خرید می کنید، با این سبک ظاهر آشنا هستید. کاربردی است، منظم و مرتب است و از بافت زیادی برای اضافه کردن حس گرما استفاده می کند. همچنین بدون تزئین بیش از حد، زینت یا خطوط خمیده است. با این حال سرد و استریل نیست؛ بلکه بسیار خوشایند، دنج و حتی کمی رمانتیک است.

5. صنعتی

اینکه شما در یک فضای انبار شکل زندگی می کنید یا فقط می خواهید وانمود کنید که اینکار را می کنید، سبک تزئینات صنعتی برای شما مناسب است. این سبک طراحی داخلی نگاهی است که از انرژی خام، هیجان جوانی و فردیت “من قوانین خودم را می سازم” تجلیل می کند. این انرژی را در یک اتاق خواب به سبک صنعتی ادامه دهید.
یکی از عناصر اصلی این سبک عناصر ساختمانی مانند لوله های آب، دریچه های گرمایش، کف بتونی و دیوارهای آجری است. در حالی که پالت صنعتی معمولی به سمت رنگهای خاکستری، سیاه و رنگهای دیگر تیره است، فضای کافی برای اضافه کردن رنگ از طریق کارهای هنری یا لوازم جانبی وجود دارد.

6. نماینده هالیوود

هالیوود ریجنسی مناسب افراد محجوب و کم حرف و خجالتی نیست و در مورد زرق و برق است. پر از زرق و برق، شکوفایی و شکوه و حساسیت های گران قیمت دوره است.
پارچه های مجلل زیادی از جمله مخمل، ابریشم، ساتن به همراه خز، توری و جیر را خواهید یافت. مبلمان لوکس و آینه بخش اساسی از ظاهر است. تاج های بیش از حد بزرگ در تخت، لامپ های متصل به تخت، لوسترها و بخش هایی که با فرشهای ضخیم و راحت پوشانیده شده اند، احساس لوکس بودن را دور می زند.

7. وینتج

وینتج یعنی هر چیزی که بیش از 20 تا 100 سال پیش ساخته شده باشد. با این حال، در دنیای تزئینات، به طور کلی به سبک های رایج در طول دهه 40 و 1950 اشاره می شود.
این هنوز بخش وسیعی را در بر می گیرد، اما بیشتر افراد در تزئین یک اتاق خواب به سبک طراحی داخلی وینتج، به ظاهر زنانه و عاشقانه توجه می کنند. تخت های چوبی فرفورژه، ملافه های وینتج، مبلمان سبز نعنایی یا سفید، خطوط خمیده و تزئینات زینتی همه از نظر ظاهری متداول هستند. اغلب اوقات، قطعات وینتج به سبک های دیگر، مانند اتاق های شیک قدیمی یا اتاق خواب های اکلکتیک نیز اضافه می شود.

8. مینیمالیزم

موضوعات طراحی داخلی مربوط به بخش (قسمت)، و فلسفه آن، و اتاق خواب مینیمالیستی سالهاست که گرم و ترند است. و هیچ روند رو به کاهشی نشان نمی دهد.
اگر استفاده از ملزومات را در اتاق خود به حداقل برسانید به این معنا نیست که در یک فضا خالی زندگی می کنید. درعوض، به معنی خلاص شدن از درهم و برهمی و به هم ریختگی است در حالی که خود را با صلح و سادگی احاطه می کنید. یک رنگ بندی محدود، مبلمان با خطوطی ساده، و یک تخت بدون تاج از نمونه های اتاق خواب مینیمالیستی است.

9. زن

اگرچه از نظر فنی سبک تزیینی و طراحی داخلی به حساب نمی آید، یک ظاهر تاثیر گرفته از هنر آسیایی است که بسیار ساده، تمیز و آرام است. و این یک مکان عالی برای استراحت و گذراندن یک شب خواب آرام است.
در کنار طرح های آشکار آسیایی در مبلمان و اثاثیه، شما بر فضای خنک و هوای آزاد تأکید خواهید کرد. این شامل تعداد کمی (در صورت وجود) اشیاء کلکسیونی یا اندکی در هم برهمی و یک پالت ملایم برگرفته از طبیعت است. پارچه ها و مواد طبیعی، حداقل پوشش برای پنجره، و گیاهان خانگی ضروری هستند.

10. چوب های دیوار کوب

از گرمای روستایی یک کابین log استفاده کنید و با استفاده از مبلمان معاصر آن را به اتاق خواب اضافه کنید. نتیجه آن یک سبک اتاق خواب گرم و صلح آمیز است اما بیش از حد احساساتی یا کج کننده نیست. اگر این مورد برای شما جذاب باشد، استفاده از تخته های چوبی کهنه و قدیمی در اتاقی با مبلمان معاصر مناسب است.
این پوشش یک فضای تاریک زیرزمین در دهه 1970 نیست. اینها تخته های چوبی قدیمی و گسترده ای هستند که به نظر می رسد مستقیم از یک انبار قدیمی به دست آمده اند. برای یک دیوار اصلی در یک اتاق روستایی مناسب است. و اگر این چوب بسیار ابتدایی است، به جای آن از این دیوار چوب شیک Better Homes and Garden استفاده کنید.

11. رنگ های پر رنگ بر روی دیوار

رنگ های پر رنگ و غنی مدت طولانی است که ترند داغی در طراحی داخلی دارند و مدت زمان بیشتری طولانی تر نیز باقی خواهند ماند. برای دیوارهای اتاق خواب، رنگ‌های آبی پر رنگ یا ابی نیلی، خاکستری تیره و قهوه ای پر رنگ از گزینه های محبوب هستند. اینها همه رنگهای تسکین دهنده ای هستند که یک ویترین آرامش بخش ایجاد می کنند که در اتاق خواب بسیار مهم هستند.
دیوارهای پر رنگی مانند آنچه در این اتاق از خانه پنجم ما وجود دارد، اظهارات محکمی را نشان می دهد، بنابراین مهم است که انتخاب شما خشن، بیش از حد شدید یا روشن نباشد. اگر نمی خواهید همه ی دیوارهای را رنگ بزنید از لکه هایی از رنگ های تیره در بخش هایی از دیوار اتاق به عنوان تاکیدی استفاده کنید.

12. فلز های گرم

برای چندین سال، تنها رنگ های خنکی مانند نقره ای، کروم و در تزیینات و دکوراسیون داخلی مورد استفاده و پیشگام بودند. آونگ در جهت مخالف چرخانده شد و حالا فلزات گرم جای خود را در کانون توجه قرار می دهند.
طلا و مس بسیار گرم هستند، اما شما نمی خواهید بیش از حد از ترند فلزات استفاده کنید و اندکی از درخشش مدت ها در اتاق باقی خواهد ماند و به طول خواهد انجامید. لوازم و لامپ های سقفی، میله های پرده ها یا قاب عکس، مبلمان های ساده و یا کلکسیونی از اشیا.

13. تخت خواب های چهار نفره

تختخواب چهار نفره یک سبک کلاسیک است و شما با استفاده از آن ها در مورد زیبایی های اتاق خواب خود اشتباه نمی‌کنید. تختخواب چهار نفره معاصر، تر و تمیز، ساده و اغلب بدون سایبان است. احساسی که به شما می دهد کاملاً متفاوت با زینت های توسکانی یا سبک های کانتری است که در گذشته محبوب بودند.
در مورد تختخواب چهار نفره، چیزی شبیه احساس دنج بودن وجود دارد. به نظر می رسد که شما در یک پیله یا دنیای کوچک خود هستید. به همین دلیل است که یکی از بهترین گزینه های شما هنگام تنظیم حال و هوای اتاق خواب عاشقانه است.

14. لوازم روشنایی

اگر سقف شما یک لامپ کم نور دارد که در وسط توسط یک حباب شیشه ای پوشانده شده است، دیگر جذاب نیست، زمان آن فرا رسیده است که آن را به روز کنید. سبک های دکوراسیون داخلی و دکوراسیون معاصر خواستار حضور لوازم روشنایی جدید هستند. این یک اقدام قوی است که به اندازه کافی برای زندگی بخشیدن به یک اتاق خواب و در عین حال حفظ آرامش در آن است.
انتخاب سبک مورد نظر به شما بستگی دارد – لوستر، چراغی بزرگ آویزان، لوازم مجسمه ای منحصر به فرد یا چیزهای عجیب و جالب. تنها شرط لازم این است که وسایل موجود به اندازه کافی بزرگ و جسورانه باشند که هنگام ورود کسی به اتاق، چشم را به خود جلب کنند.

15. کاغذ دیواری

کاغذ دیواری برگشته و بهتر از همیشه است. طرح های امروز بزرگتر و روشن تر از الگوهای کوچک و احمقانه هستند، که ممکن است از چند دهه قبل به یاد داشته باشید، که ممکن است از چند دهه قبل به یاد داشته باشید.
خواه یک دیوار یا هر چهار دیوار را بپوشانید، به دنبال رنگی قوی، نقوش هندسی، کاغذ دیواری بافت دار یا با گل‌های بزرگ باشید. همچنین می توانید یک تصویر زمینه را انتخاب کنید که به راحتی قابل جابجایی باشد تا هر وقتی که از آن خسته شدید، الگوی خود را تغییر دهید.


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن