تخریب و بازسازیدکوراسیون اداری و تجاری-دکوراسیون داخلی شرکت-دکوراسیون داخلی اداری- چیدمان دفتر کار- چیدمان اتاق کار-اتاق کنفرانس-پرده ی اتاق کار-دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن-رنگ- همه چیر درباره ی دکوراسیسون اداریدکوراسیون داخلیدکوراسیون داخلی اتاق خوابدکوراسیون داخلی اتاق خواب کودکدکوراسیون داخلی سبزدکوراسیون داخلی مدرندکوراسیون منزلرنگ در دکوراسیون داخلیکابینت آشپزخانهمقالات

۱۵ روند طراحی دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۰

Untitled 6 80x80 - ۱۵ روند طراحی دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۰

جدیدترین شیوه های طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ های خنثی

رنگهای خنثی با ظاهری زیبا و سایه های روشن هستند و مهمتر اینکه این رنگ ها خیلی شلوغ نیستند. اگر به دنبال یک تغییر اساسی و البته زیبا در دکوراسیون داخلی منزل خود در عین سادگی هستید، رنگ های خنثی گزینه ی مناسبی نیستند چرا که این رنگ ها همان رنگ سفید با تناژهایی از رنگهای سرد و گرم هستند. مثل رنگ های خاکستری و بژ. ما حدس میزنیم که در سال ۲۰۲۰ رنگهای خنثی با تناژ گرم نقش اصلی را بازی خواهند کرد در عین حال رنگ های خنثی با تناژ سرد در پس زمینه ی اینها قرار میگیرند. البته قدرت دکوراسیون داخلی خنثی را دست کم‌نگیرید. زیرا یک انتخاب عالی برای دیوارهها و همچنین مبلمان و تخت خواب ها هستند.

مخمل

شاید جنس مخمل مورد علاقه ی هرکسی نباشد، اما در سال ۲۰۲۰ یک ترند به حساب می آیند. درواقع پارچه های مخملی ترکیبی عالی از راحتی و تجمل هستند. بیشتر مردم وقتی کلمه ی مخمل را می شنوند پارچه های مخملی قرمز قدیمی را به یاد می آورند. اما امسال و سال های آینده طراحان دکوراسیون داخلی به فراوانی از این پارچه در طرح های خود استفاده خواهند کرد؛ بخصوص برای مبلها.همچنین امسال تنوع رنگی این پارچه بیشتر از همیشه است مثل آبی مخملی، صورتی، نارنجی مایل به قهوه ای و … .

دکوراسیون داخلی سیاه و سفید

رنگهای سیاه و سفید آغاز و پایان طیف رنگی است. آنها به معنای واقعی کلمه نمیتوانند تضاد واضحی بین رنگ ها باشند. درواقع آنها برخورد تاریکی و روشنایی هستند که خالق آن طراحان دکوراسیون داخلی هستند. میلیون ها روش برای آوردن این تضاد رنگی در دکوراسیون داخلی خانه وجود دارد مثل صندلی ها و مبلهای به رنگ مشکی، کوسن های سفید، طرح ها و نقش های زیگزاگی، سرامیک های سیاه و سفید.

نقوش هندسی

استفاده از الگوهای هندسی سالهاست که روند افزایشی داشته اند، به گونه ای که شما میتوانید در هر مکانی آنها را پیدا کنید. مشکلی که امروزه در مورد اشکال و نقوش هندسی وجود دارد این است که میتواند آنها را حتی بر روی فنجان ها، دفترچه یادداشت، کاغذ دیواری، کاناپه ها، تخت خواب، نقاشی ها، کف زمین، و خیلی از آستم های دیگر مشاهده کرد. درواقع استفاده از آنها خیلی آسان است و البته به زودی هم قرار نیست استفاده کردن از آنها منسوخ شود. به همین دلیل در سال ۲۰۲۰ همه چیز درباره ی تعادل هندسی است. میتوان از سرامیک های با نقوش هندسی برای سرویس های بهداشتی استفاده کرد. ویا از کاغذ دیواری با خطوط هندسی نازک برای دکوراسیون داخلی.

تخت خواب های دارای سایه بان

یک چیز عالی، لوکس و راحت در باره ی تخت خواب های دارای سایه بان وجود دارد. بسیاری از روندهای ۲۰۲۰ درواقع بازگشت به گذشته است و درمورد تخت خواب های دارای سایه بان این مورد صدق میکند. یکی از نکات شگفت انگیز در مورد تخت خواب های سایبان دار این است که محیطی آرام را به اتاق وارد میکند. این تخت خواب ها در هر اتاقی زیبا می شوند. اما بایستی اندازه و قاب تخت را در نظر بگیرید تا جلوی سنگین شدن فضا و خفگی را بگیرد. برای سایبان مستوانید از پارچه هایی با سبک های دلخواه انتخاب کنید اینکار میتواند تخت خواب معمولی شما را به تخت خوابی مجلل تبدیل کند.

طراحی بیوفیلی(زیستگرا)

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک بیوفیلی نوعی روند جدید است که درواقع عناصری انسانی و طبیعی را در هم ادغام میکند به طوری که به نظر نمیرسد ساختگی باشد. در چند سال اخیر، کشور ما با تغییرات آب و هوایی و پایداری دست و پنجه نرم میکند. برای همین بسیاری از صاحبان املاک میخواهند دکوراسیون داخلی منزل خود را با عناصر ارگانیک کامل کنند برای همین شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی به این موضوع توجه کرده اند. برای مثال چوب های بازیافتی میتوانند برای تولید صندلیها، میزها، پوشش کف مورد استفاده قرار بگیرند درحالی که گیاهان میتوانند به زیبایی ارگانیک خانه سما کمک کنند درحالی که خانه ای تمیز و سازگار با محیط زیست را توسعه می دهند. سال ۲۰۲۰ بیشتر درباره ی بازگشت به طبیعت است.

رنگهای مورد علاقه خانم ها در دکوراسیون داخلی منزل

شرکت های دکوراسیون داخلی منزل از سال 2019 تا به حال شروع به وارد کردن رنگ هایی که با روحیه ی زنان سازگاری بیشتری دارد کرده اند. در سال 2020 هم طیف رنگی صورتی وارد عرصه ی دکوراسیون داخلی شده است. سرخابی، قهوه ای مایل به قرمز، خاکستری مایل به قهوه ای و دیگر طیف های این رنگ در دکوراسیون داخلی منزل به سبک مینیمال با رنگ های ملایم زیبا می شود.

کاغذ دیواری گلدار

پارچه ها و کاغذ دیواری های گلدار از دیگر روندهای طراحی معاصر است که در سال 2020 به آنها وجه خاصی شده است. این نوع کاغذ دیواری و پارچه ز زمان های دور وجود داشته است. اما تفاوت چشمگیری بین دکوراسیون داخلی با پارچه ها و طرح های گل دار با کاغذ دیواری های صورتی قدیمی که در خانه ی مادربزرگ ها دیده می شود وجود دارد. از قدیم کاغذ دیواری های گلدار همیشه زیبا بوده اند. امروزه کاغذ دیواری های گلدار در سایزها و رنگهای مختلف گل ها وجود دارند. استفاده از رنگ های متضاد جذابیت خاصی را به همراه دارد مثلا استفاده از رنگ زرد به عنوان پس زمینه وگل های به رنگ متضاد آن حتما دیوار شما را بیشتر به نمایش می گذارد.

کاشی های تزئینی در دیوار آشپزخانه

یکی ز راه هایی که به کمک آن می توان دکوراسیون آشپزخانه و دکوراسیون سرویس های بهداشتی را به روز نگه داشت استفاده از کاشی های تزیینی مناسب و با طرح و رنگ های سرزنده است. در سال 2020 استفاده از کاشی های با طرح های برجسته و رنگ های پر جنب و جوش رایج شده است.

استفاده از انواع فلزات درکنار هم در دکوراسیون داخلی

در سال 2020 تقریبا از فلزات درهمه جای دکوراسیون داخلی منزل استفاده می شود. در واقع درباره ی فلزاتی مثل طلا، نقره، قلع و مس صحبت می کنیم. نقره و فلزات قهوه ای در کنار هم زیبا می شوند؛ مانند آهن و طلا یا برنز. اما توجه کنید که بیشتر از سه فلز را در یک فضا استفاده نکنید. زیرا ممکن است دکوراسیون داخلی فضای شما را خیلی شلوغ کند.

حداکثرگرایی

در حالی که مینیمالیسم بر ساده سازی هرچه بیشتر دکوراسیون داخلی متمرکز است ، اما حداکثر گرایی کاملاً برعکس است. امروزه این سبک از طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مورد پسند عام و خاص شده و طراحان دکوراسیون داخلی به وفور از آن در پروژه های دکوراسیون داخلی استفاده می کنند. رنگ ها و الگوهای بزرگ ، پررنگ ، روشن ، دکور شیک و نقاشی های انتزاعی رنگارنگ از نمونه های ویژگی این سبک است. اما حتما می بایست در این سبک محتاطانه پیش بروید.

بازگشت رنگ مشکی در دکوراسیون داخلی

این بار رنگ مشکی بزرگتر از قبل به عرصه ی دکوراسیون داخلی بازگشته است. طراحان دکوراسسیون داخلی پیش بینی میکنند که امسال رنگ مشکی در دکوراسیون دخلی منزل به وفور استفاده خواهد شد از کابینت های آشپزخانه گرفته تا سینک ظرف شویی و میز پیشخوان. دیوارهای مشکی ، روکش ها و مبلمان می توانند خانه شما را به روز جلوه دهند. یکی از دلایلی که در گذشته مشکی زیاد مورد توجه افرد قرار نمیگرفت این است که رنگ سیاه اتاق را کوچکتر نشان می دهد. اما میتوان با کنار هم قرار داد نرنگ های متضاد از بروز این مشکل جلوگیری کرد. پیش از این اشاره کردیم که رنگ های سیاه و سفید با یک دیگر جفت هستند. بنابراین استفاده از رنگ سفید در کنار رنگ مشکی میتواند از بروز آن مشکل نامبرده جلوگیری کند.


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن