تخریب و بازسازیدکوراسیون اداری و تجاری-دکوراسیون داخلی شرکت-دکوراسیون داخلی اداری- چیدمان دفتر کار- چیدمان اتاق کار-اتاق کنفرانس-پرده ی اتاق کار-دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن-رنگ- همه چیر درباره ی دکوراسیسون اداریدکوراسیون داخلیدکوراسیون داخلی اتاق خوابدکوراسیون داخلی اتاق خواب کودکدکوراسیون داخلی سبزدکوراسیون داخلی مدرندکوراسیون منزلرنگ در دکوراسیون داخلیکابینت آشپزخانهمقالات

۱۰ ایده برتر برای دکوراسیون منزل

1 13 80x80 - ۱۰ ایده برتر برای دکوراسیون منزل

۱۵ روند طراحی دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۰

زیبایی طراحی توانایی آن در ایجاد ظاهر مناسب ، منطبق و ترکیب تأثیراتی است که باعث افزایش عملکرد می شود. گرایش های طراحی داخلی 2020 نمونه ای از این موارد است. در این مقاله جدیدترین توصیه های دکوراسیون داخلی منزل از سوی طراحان دکوراسیون داخلی جمع آوری شده است. با توجه به همه این موارد ، در اینجا 10 روند اصلی طراحی داخلی خانه که بهتر است آنها را بدانید وجود دارد.

1- رنگ های زمینی

این مقاله را با صحبت درباره ی رنگ شروع میکنیم. اگرچه رنگ امسال آبی کلاسیک با تناژی از رنگ های سرد است اما رنگ دیگری با مضمون رنگی که از دل خاک برمی خیزد در حال ظهور به عرصه ی دکوراسیون داخلی است؛ رنگ های زمینی. رنگ هایی مثل سبز زیتونی، زردخردلی، نارنجی مایل به قهوه ای از این قبیل هستند که نه تنها سبب ایجاد شور و اشتیاق در فضا می شوند بلکه فضای داخل و بیرون را با هم مرتبط می کند.

مبلمان و لوازمی که از عناصر طبیعی چوب ، گیاهان و فلزات ساخته شده اند فرصتی برای ایجاد یک محیط نشاط آور است درست مثل زمانی که در خارج از خانه در یک جای خوش آب و هوا هستید. برای بسیاری از ما که وقت زیادی را در خانه می گذرانیم ، حتما این یک روش مثبت است.

این بدان معنا نیست که شما حتما می بایست از رنگ های خنثی استفاده کنید. میتوان از رنگ های پررنگ تر و غلیظ تر برای دکوراسیون داخلی منزل استفاده کرد مثلا درهای به رنگ مشکی و یا مبلهای مخملی قهوه ای. درواقع ترکیب این رنگ ها امری خلاقنه بوده و در نهایت ممیتواند ظاهری متفاوت و منحصر به فرد بیافریند.

2- اشکال منحنی

درواقع این رروند در دکوراسیون داخلی سال 2020 بازگشتی به گذشته است و آن شکل گیری مجدد شکل های منحنی است. مبلمان گرد و منحنی مربوط به دهه ی 60 و 70 بوده که امروزه با ظاهری مدرن تر در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. خطوط منحنی درواقع راهی برای تاکید بر روی زیبایی هستند. مشاهده مبل های خمیده هنگام جستجوی ایده های طراحی اتاق نشیمن معمول است.

چنین طرح هایی با فرم آزاد امسال به اوج خود می رسند و به فرم ارگانیک اشاره می کنند. اگر تصمیم دارید دکوراسیون داخلی منزل خود را گرم و صمیمی کنید، استفاده از این مبلمان را اولین قدم خود قرار دهید.

3- فضاهای چند منظوره

با توجه به افزایش دورکاری امروزه ایجاد فضاهای چند منظوره در خانه، نکته ی مهمی در دکوراسیون داخلی منزل شده است.درواقع در خانه های با پلان آزاد امکان ایجاد اتاق های چند منظوره وجود دارد.برای مثال افزایش فضای آشپزخانه و ایجاد یک جزیره در آن سبب می شود تا از آن جزیره هم به عنوان میز غذاخوری و هم به عنوان یک میز کار استفاده کرد.

به این ترتیب افراد یک خانه میتوانند زمان آشپزی ، غذا خوردن ، معاشرت و کار همزمان را به طور همزمان داشته باشند. فضاهای کوچک صبحانه خوری و پیشخوان های آشپزخانه مخصوصاً برای فضاهای کوچک یا پلان های کوچکتر در خانه مناسب است. این مناطق نیاز به یک اتاق کاملاً جداگانه را از بین می برد. یکی دیگر از فضاهای چند منظوره یکی در نظر گرفتن اتاق خواب کودک و اتاق بازی است. به این صورت که کودک هم بتواند در آنجا بازی کند و هم بتواند استراحت بکند. به این ترتیب می توان از دیگر فضاهای خانه استفاده بهینه تری داشت.

اگر می خواهید هنگام پخت و پز یا کار مراقب بچه های خود باشید ، فضاهای مانند گوشه اتاق نشیمن یا فضای زیر پله ها را می توان به یک فضای راحت تبدیل کرد.

برای کسانی که به ورزش نیاز دارند و نمی توانند به باشگاه بروند ، از یک مکان بدون استفاده در گاراژ یا زیرزمین میتوان برای قراردادن وزنه ها، دوچرخه و هر وسیله ورزشی دیگر استفاده کرد. اگر چنین فضایی برای قراردادن دستگاه های نسبتا بزرگ ورزشی را نداریو میتوانید از چند دمبل، طناب و .. استفاده کنید که کوچک هستند و به راحتی میتوان آنا را در یک جای مخفی در خانه قرار داد.

4- کاغذدیواری گلدار

حتی کاغذدیواری های گلدار برای فضاهایی مثل سرویسهای بهداشتی و ورودی منازل ایده مناسبی میباشند، زیرا این دسته از کاغذدیواری سبب زیباتر شدن این گونه از فضاهای کوچک می شوند.

5- دکوراسیون داخلی بیوفیلی(زیستگرا)

طراحی بیوفیلی یک روند طراحی داخلی در سال 2020 است که عناصر طبیعی (مواد ، نور ، پوشش گیاهی) را وارد دکوراسیون داخلی منزل میکند که به طور مستقیم بر سلامت روحی ما تأثیر می گذارد. تحقیقات نشان می دهد که ترکیب عناصر مستقیم یا غیرمستقیم طبیعت در دکوراسیون داخلی منزل در کاهش استرس و تعادل سطح فشار خون و ضربان قلب نقش مستقیمی دارد. علاوه بر این ، این نوع طراحی باعث افزایش بهره وری ، خلاقیت و میزان رفاه شخصی می شود.

روشهای استفاده مستقیم از طبیعت

• استفاده از نور طبیعی

• استفاده از آب در دکوراسیون داخلی منزل از طریق فواره ها

• استفاده از گیاهان خانگی، دیوارهای سبز و …

روشهای استفاده غیر مستقیم از طبیعت

• استفاده از مواد طبیعی (ترجیحاً بازیافتی) مانند سنگ ، چوب ، فلزات

• انتخاب رنگهایی که در طبیعت یافت می شوند

• استفاده از تصاویر طبیعت

در جامعه ای که به پایداری در محیط زیست و ارتقا سطح سلامتی اهمیت می دهد ، طراحی بیوفیلی بیشتر در زندگی روزمره ما ادغام می شود.

6- طراحی تطبیقی

طراحی از تطبیق عناصری که ظاهری ظریف و خنثی ارائه می دهند به دور است. این در حالی است که ما دکوراسیون داخلی را در کنتراست بالای رنگی و سبک و متریال می بینیم. این بدان معنی است که اگر شما می خواهید کابینت آشپزخانه خود را با رنگ آبی پررنگ رنگ کنید یا کاشی های بلندی را استفاده کنید، این فرصت شماست. ترفند این است که با تقابل با گزینه های ثابت و بی انتها برای تعادل ، به میانه روی متمایل شوید.

مطابقت لوازم قدیمی و جدید درواقع عامل بوجود آمدن طراحی التقاطی است. هنوز هم ، این سبک از طراحی در حال آمیختن به سایر سبک های دیگر طراحی دکوراسیون داخلی است. میتوانید در برخی موارد لوازم جانبی عتیقه را با تزئینات و اکسسوری های مدرن همراه کنید حتی این کار باعث میشود تا تمایز بین آنها جذابیت منحصر به فردی به فضاها بخشد.

برخی نظرات در این زمینه:

• قرار دادن یک نیمکت زیبا زیر کنسول یا میز تزئین شد

• جفت کردن صندلیهای لوسیت با یک میز عتیقه

• آویزان کردن یک قطعه هنری مدرن مثل تابلو و .. در اتاقی پر از لوازم جانبی قدیمی

• قراردادن آباژورهای مدرن بر روی یک میز قدیمی و یا برعکس

فقط در نظر داشته باشید که ترکیبی را ایجاد کنید که گویای سلیقه شما باشد.

7- کار در منزل

احتمالاً مهمترین موضوعی که در گرایش های طراحی دکوراسیون داخلی سال 2020 وجود دارد ایجاد دفتر کار در خانه است. با افزایش کار از راه دور، نیاز به ایجاد یک فضای کاری وجود دارد.

اگر ایجاد یک اتاق کار فقط مخصوص خانه های لوکس است، در اینجا ایده هایی را در اختیار شما می گذاریم که بتوانید به کمک آنها بصورت خلاقانه هر فضایی را به فضایی برای کار تبدیل کنید. چندین قابلیت وجود دارد. اتاق های مهمان، اتاق خواب ، حتی کمدها می توانند به عنوان دفتر کار مورد استفاده قرار گیرند. یک قفسه محرک کوچک یا یک میز تحریر کوچک برخی از راه حل های هوشمندانه برای ایجاد فضای کار هستند.

حتی اگر در خانه فضای بیشتری برای قرار دادن یک میز و صندلی وجود نداشته باشد هم راه حل های دیگری وجود دارد تا بتوان از مبل ها و یا خت خواب هابه این منظور استفاده کرد. میز تحریر محرک را میتوانید در هر زمان هرکجا بخواهید قراردهید.

8- ترکیب فلزات

امسال طراحان دکوراسیون داخلی به ترکیب لزات در دکوراسیون داخلی منزل بسیار توجه می کنند. روکش ها و مبلمان نقره ای ، طلا ، قلع و مس با چنان اطمینان برجسته می شوند که مخلوط کردن آنها روند را فراتر می برد.برخی روش ها وجود دارد که به کمک آنها میتوانید از طاقت فرسا بودن فلزات در دکوراسیون داخلی منزل و یا اتاق خواب خود بکاهید.به عنوان مثال هنگام استفاده از فلزات گرم(برنج ، طلا ، مس) و فلزات به رنگ های سرد (آلومینیوم ، نقره ، فولاد ضد زنگ) یک رنگ را به عنوان رنگ غالب انتخاب کنید. فلزات خنثی مانند چدن و سایر فلزات سیاه به راحتی می توانند با هر دو ترکیب شوند.


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن