تخریب و بازسازیدکوراسیون داخلیدکوراسیون داخلی اتاق خوابدکوراسیون داخلی اتاق خواب کودکدکوراسیون داخلی سبزدکوراسیون داخلی مدرندکوراسیون منزلرنگ در دکوراسیون داخلیکابینت آشپزخانهمقالاتنوسازی خانه-بازسازی منزل- دکوراسیون داخلی- نمای خارجی- بازسازی نمای خارجی- اصول بازسازی- اصول نوسازی- طراحی دکوراسیون داخلی منزل- محوطه سازی

۱۰ ایده برتر بازسازی منزل

IMG 8209 80x80 - ۱۰ ایده برتر بازسازی منزل

۱۰ نکته و ترفند اساسی در مورد بازسازی منزل

Fashionable Curtain Trends 2020 2021 1 80x80 - ۱۰ ایده برتر بازسازی منزل

بررسی انواع پرده در دکوراسیون داخلی منزل- قسمت اول

در این مقاله10 مورد از بهترین ایده های بازسازی منزل را بررسی خواهیم کرد. خواه شما کل خانه خود را بازسازی کنید و یا فقط دکوراسیون یک اتاق را تغییر دهید به هرحال این ایده ها و ترفندها در این مسیر به شما کمک خواهند کرد.

اگر به دنبال نوسازی کل خانه و یا تغییر دکوراسیون و ظاهر چند قسمت از فضای خانه خود هستید این ایده های نوآورانه و درعین حال قابل اجرای نوسازی خانه، زیبایی خانه شما و متناسب با نیازهای شما را تضمین میکند.

بازسازی منزل چیست؟

بازسازی منزل ( به آن نوسازی هم گفته می شود) فرآیند بهبود قسمت های تخریب شده(شکسته شده)، آسیب دیده و منسوخ شده است تا زیبایی آن را دلپذیرتر یا کاربردی تر کند و یا حتی هردو…

پیشرفتهای فناوری تاثیر بسزایی در ایده های ممکن درمورد نوسازی منازل، به ویژه درمورد ایده های نوسازی در مرحله برنامه ریزی دارد. در دسترس بودن نرم افزارهای بازسازی منازل، طراحان داخلی و معماران را قادر ساخته است تا تصاویر سه بعدی واقع بینانه (رندر) از طرح های خود قبل از اجرا ایجاد کنند تا اگر طرح پیشنهادی آنها نیازمند تغییراتی است، آن ها را در اجرای خود لحاظ کنند.

درواقع این فناوری موجب به نمایش گذاشتن تصور و دیدگاه طراحان دکوراسیون داخلی درمورد خانه می شود و همچنین باعث میشود تا کارفرمایان قبل از شروع عملیات بازسازی متصور شوند که خانه ی آن ها قرار است چه تغییراتی کند.

بهترین ایده ها، ترفندها و نکات مربوط به بازسازی چیست؟

اینکه آیا به دنبال ایده های نوسازی خانه برای افزایش ارزش ملک خود هستید و یا درحال معامله ملکی هستید که میخواهید دکوراسیون داخلی آن را بر اساس سلایق شخصی خود تغییر دهید، در هر صورت یک بازسازی کامل خانه و یا حداقل بازسازی دکوراسیون آشپزخانه پیش روی شما خواهد بود.

این بدان معناست که شما باید عناصر زیادی را در نظر بگیرید، از جمله نحوه یافتن پیمانکار، چگونگی کاهش هزینه ها، نحوه پیاده سازی ایده های نوسازی که در ذهنتان است و مهمتر از هرچیزی، بررسی بهترین ایده بازسازی منزل که بیشترین منفعت را برای فضای خانه شما دارد.

در این مقاله، به بررسی همه ی این موضوعات می پردازیم و خدمات و ایده های خاصی را برای نوسازی منازل پیشنهاد میکنیم که میتواند به شما کمک کند تا از فضای خود نهایت استفاده ببرید و از بین طرح های مختلف، بهترین را انتخاب کنید.

در اینجا لیست 10 ایده برتر نوسازی منزل قرار گرفته است:

1- پایین آوردن کد ارتفاعی فضای نشیمن نسبت به بقیه قسمت ها

2- استفاده از فضای زیرپله

3- استفاده از قفسه های دیواری

4- محوطه سازی

5- ایجاد فضای قابل استفاده بیشتر

6- اضافه کردن جزیره آشپزخانه و یا درصورت موجود، نوسازی آن

7- رنگ کاری

8- نورپردازی

9- قفسه های دیواری

10- چیدمان وسایل

پایین آوردن کد ارتفاعی فضای نشیمن نسبت به بقیه قسمت ها

یک ایده جدید در بازسازی منازل، پایین آوردن سطح فضای نشیمن نسبت به بقیه قسمت های خانه است. درواقع اینکار باعث ایجاد فضای صمیمی تر شده و همچنین موجب میشود تا سالن نشیمن بسیار بزرگتر به نظر برسد . بنابراین اگر تصمیم به ایجاد یک تغییر اساسی در فضای نشیمن دارید این یک راه کار منحصر به فرد برای بازسازی منزل است.

استفاهد از فضای زیر پله

اگر در فضای خانه یک دستگاه راه پله وجود دارد فراموش نکنید که از فضای زیر پله استفاده کنید. میتوان آنجا را با اضافه کردن چند قفسه کتاب به یک کتابخانه کوچک تبدیل کرد که همچنین ظاهر زیبایی در فضای خانه ایجاد میکند.

استفاده از قفسه های دیواری

ما اغلب فضای زیر تخت خواب ها و کابینت ها را دست نخورده رها می کنیم. اما دواقع در این فضاها میتوان با تعبیه چند کشو، برخی لوازم ها را در آنجا قرار داد که این کار باعث مرتب دیده شدن خانه می شود و برای خانه های کوچک نیز ایده خیلی مناسبی است.

محوطه سازی

فضای بیرون خانه به اندازه ی داخل خانه حائز اهمیت است. بنابراین، در حین انجام عملیات بازسازی خانه، با اضافه کردن چند المان زیبا، منظره ای دلپذیر به محوطه خانه خود اضافه کنید. برخی از ایده های ساده برای نوسازی فضای بیرونی خانه عبارتند از: اضافه کردن باغچه، عوض کردن صندوق پستی با نمونه جدیدتر، اضافه کردن وسایل رنگارنگ و زیبا در قسمت ورودی، اضافه کردن حفاظ های زیبا و شیک برای پنجره ها و …

ایجاد فضای قابل استفاده بیشتر

یکی دیگر از ایده های عالی برای بازسازی خانه، ایجاد فضای قابل استفاده بیشتر از طریق بهینه سازی چیدمان مبلمان است. به عنوان مثال، اگر خانه دارای ایوان است، با قراردادن میز و صندلی میتوان آنجا را به فضای برای غذاخوری تبدیل کرد. همچنین به جای قرار دادن کابینت های دردار معمولی میتوان از گونه های جدیدتر کابینت ها، مثل کابینت های با درهای ریلی استفاده کرد که برای فضای کوچک ایده بسیار مناسبی نیز هستند که به منحصر به فرد شدن دکوراسیون داخلی خانه شما و صرفه جویی در هزینه ها کمک میکند.

اضافه کردن جزیره آشپزخانه و یا درصورت موجود، نوسازی آن

جزیره آشپزخانه تعداد کابینت های شما برای قرار دادن ظروف و وسایل ها را بیشتر میکند و یکی از راه های زیبا تر کردن ظاهر خانه عریض تر کردن جزیره آشپزخانه و قرار دادن چند صندلی برای ایجاد میز غذاخوری است.که حتی میتوان از سقف بالای آن برای قرار دادن قفسه ی لیوان ها استفاده کرد. امروزه در قسمت جزیره آشپزخانه سیم کشی برق انجام می شود تا بتوانند از آن برای قرار دادن لوازم برقی نیز استفاده کرد.

رنگ کاری

ترکیب های رنگی مختلف، به خانه حال و هوای متفاوتی می بخشد. بنابراین، در انتخاب رنگ ها نهایت دقت را داشته باشید. برای ایجاد ظاهر بهتر کنتراست رنگی بیشتری را در بازسازی دکوراسیون داخلی منزل خود اضافه کنید. و برای مینیمالیستی و سازمان یافته تر شدن فضا، استفاده از رنگ سفید ایده مناسب تری است. همچنین رنگ های روشن و سرزنده فضا را دعوت کننده تر می کند که نشاط آورنده تر است.

نورپردازی

با اضافه کردن وسایل روشنایی مثل لوسترهای آویزی و یا هالوژن ها، میتوان نقاط کانونی جالبی را ایجاد کرد. اگر قصد نورپردازی در بالای میز کانتر و یا بالای میز غذاخوری دارید، حتما از لامپ های مناسب همان محل استفاده کنید که از جنبه بصری بالاتری برخورد دار هستند و تاثیر بسزایی دارند. همچنین استفاده از متریال هایی مانند شیشه های بازیافتی، سنگ مرمر و سنگ گرانیت بازتاب بالایی دارند که درخشندگی خاصی در فضای خانه ایجاد می کنند.

قفسه های دیواری

همانطور که سرگرم عملیات بازسازی منزل خود هستید، یکی از ایده های زیبا اضافه کردن یک لایه بصری اضافی به یکی از دیوارهای خانه است. به این صورت که بر روی دیوار قفسه هایی را نصب کنید و از آن برای به نمایش گذاشتن ظروف عتیقه، کتاب و … استفاده کنید. این قفسه ها می توانند بدون در و یا حتی دارای درب های شیشه ای باشند.

چیدمان وسایل

ضروری نیست که مبلمان را حتما به صورت مسطتیلی بچینید، توصیه می شود با توجه به سبک خانه و متراژ فضا آن ها را مطابق با سلایق شخصی خود بچینید و برای گوشه ها از مبل های L شکل و یا بدون گوشه (Carve) استفاده کنید. برای اجرای هر کدام از این تغییرات توجه کنید که از قضای شما کاسته نشود و مبلمان سدمعبر نکنند.


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن