تخریب و بازسازیدکوراسیون اداری و تجاری-دکوراسیون داخلی شرکت-دکوراسیون داخلی اداری- چیدمان دفتر کار- چیدمان اتاق کار-اتاق کنفرانس-پرده ی اتاق کار-دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن-رنگ- همه چیر درباره ی دکوراسیسون اداریدکوراسیون داخلیدکوراسیون داخلی اتاق خوابدکوراسیون داخلی اتاق خواب کودکدکوراسیون داخلی سبزدکوراسیون داخلی مدرندکوراسیون منزلرنگ در دکوراسیون داخلیکابینت آشپزخانهمقالات

کاملترین مرجع سبک های دکوراسیون داخلی -پارت ۳

f 4f3d00862d844 80x80 - کاملترین مرجع سبک های دکوراسیون داخلی -پارت ۳

کاملترین مرجع سبک های دکوراسیون داخلی -پارت ۲

طراحی دکوراسیون داخلی خانه به سبک باروک با تجمل ، عظمت و شکوه همراه است. مبلمان پیچیده ، لوازم تزئینی و مواد براق مانند سنگ مرمر و گرانیت از مشخصه های این سبک تحت تأثیر اروپاست. معماری ، تزئینات و مبلمان همه متقارن هستند و تصاویر پوسترها و گلدسته ها اغلب در خانه استفاده می شوند. منحنی های نامنظم، قالب های بزرگ و ستون های پیچ خورده را می توان روی قسمت هایی مانند مبل ، صندلی غذاخوری ، میز و کابینت برای ایجاد حس حرکت یافت. صندوقچه های تزئینی به نام کاسینی نیز بسیاری از این جزئیات ارگانیک را در خود جای داده است. شمع و فانوس به طور مکرر از وسایل روشنایی این سبک دکوراسیون است. فانوس های آهنی قابل نصب روی دیوار راهروها قرار گرفته و شمع ها روی پایه های چوبی، برنجی و پلیسه ای قرار میگیرد.

12- باهاوس

دقیقاً مانند دکوراسیون داخلی به سبک مدرن ، سبک باهاوس ،متولد آلمان، تاکید بر سادگی دارد که از طریق خطوط تمیز و تیز برانگیخته می شود. عملکرد ، یکی از عناصر اصلی این دکوراسیون داخلی ، با قدردانی از علوم بیولوژیکی همراه بوده. این طرح اکولوژیکی وحدت هنر و علم بود و نیازهای بشر را به عنوان نقطه کانونی تأمین می کرد. به عنوان مثال ، وسایل روشنایی بر اساس سبک آنها و همچنین نحوه عملکرد اتاق (به عنوان مثال نور زیر کابینتهای هوایی برای کارهای آماده سازی در آشپزخانه) انتخاب می شوند. به طور کلی ، مبلمان باهاوس در توانایی سازگاری با فرد ، محیط منحصر به فرد و نیازهایش انعطاف پذیر است. بسیاری از وسایل و روشنایی ها را می توان جمع کرد یا بر اساس نیازهای خاص هر موقعیت تنظیم کرد. طرح های باهاوس ساده و دارای خطوط صاف با ترکیبی از مواد آلی مانند چرم ، شیشه و چوب روکش شده است. طراحان برجسته باوهاوس عبارتند از: والتر گروپیوس ، مارسل بروئر ، ویلهلم واگنفلد و هربرت بایر.

13- خانه ساحلی

خانه های ساحلی ، احساسی سبک و هوایی را القا می کند ، دقیقاً مانند احساسی که هنگام نشستن در ماسه دارید. پالت های رنگی معمولاً از رنگ های شاد ساحلی موجود در طبیعت مانند آبی آسمانی ، بژ و سفید تهیه می شوند. سایه های روشن و آفتابی مانند مرجان و فیروزه نیز می توانند برای ایجاد شخصیت در فضا استفاده شوند. مواد طبیعی مانند چوب های فرسوده و شیشه معمولاً در دکوراسیون به سبک ساحل یافت می شوند. برای داشتن فضایی مطبوع ، مبلمان معمولاً از چوب حصیری ساخته می شوند. صندلی ها و مبل ها با مواد سبک مانند پنبه یا پارچه تودوزی شده اند. همچنین می توان از فانوس های روستایی ساخته شده از مس یا آهن به عنوان دیوارکوب استفاده کرد.

14- بوهمی

دکوراسیون خانه های به سبک بوهمیایی فضایی آرام دارند و بر طبیعت ، الگوهای پیچیده و رنگ هایی مانند بنفش ، قرمز و صورتی تأکید دارند. در واقع ، تمام این عناصر به طور مکرر با هم ترکیب می شوند تا زیبایی التقاطی و منحصر به فردی ایجاد کنند. سبک بوهمیایی در واقع مخلوط کردن رنگ های جالب ، خرده ریزها ، پارچه ها و انواع مبلمان بدون هیچ گونه قصد تطبیق یا پیوستن به یک سبک خاص است ، دقیقاً مانند خانه های عشایر و کوچ نشینان. ممکن است یک کاناپه مدرن با روکش پارچه راه راه در کنار یک عثمانی مخملی قدیمی و یک صندلی با رنگ روشن مشاهده کنید. این ترکیبی از انواع مختلف مبلمان است که فضای داخلی بوهمین را بسیار متنوع می کند. وسایل روشنایی به همان اندازه مبلمان بی نظیر هستند. آویزهای کاملاً دقیق ، لوسترهایی که با کریستال ها و آباژورهای رومیزی که ایجاد حاشیه می کنند ،از وسایل رایج برای خانه های بوهمی است.

15- کلنی بریتانیایی

در فضای داخلی خانه های کلنی انگلیس با الهام از تزئینات رایج در هنگام استعمار آفریقا ، آسیا و هند غربی ، پارچه های سبک پنبه ای روی پرده ها و ملافه ها دیده می شود. رایج ترین پالت رنگ شامل ترکیبی از سفید ، بژ و قهوه ای است تا ظاهری ملایم و لطیف ایجاد کند. از گلها و گیاهان به طور مداوم در سراسر خانه استفاده می شود تا احساس تازگی و سرزندگی ایجاد کند. مبلمان از موادی مانند حصیری ، چوب درختانی مثل آبنوس ، ساج و چوب ماهون تشکیل شده است. تنه مسافرتی چرمی با لنگ های برنجی و پرچ از موارد محبوب در دوران شکوفایی این دوران بود. میزها ، صندلی ها ، کابینت ها و مبل ها معمولاً با چوب هایی به رنگ تیره ساخته می شوند تا محیطی غنی و پیچیده ایجاد کنند. مبلمان با رنگ عمیق تضاد زیبایی با دیوارهای با رنگ خنثی ایجاد می کند. فانوس های شیشه ای و فن های سقفی از وسایل محبوب برای روشنایی خانه های استعمار انگلیس هستند. دکوراسیون استعماری انگلیس از ظرافت خاصی برخوردار است که آن را به انتخاب محبوب طراحان دکوراسیون داخلی تبدیل می کند.


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن