پرده مدرن-دکوراسیون داخلی-دکوراسیون داخلی منزل- چیدمان منزل- چیدمان خانه کوچک-پرده اتاق خواب-پرده ی پذیرایی-دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن-رنگ- همه چیر درباره ی انتخاب پردهتخریب و بازسازیدکوراسیون داخلیدکوراسیون داخلی اتاق خوابدکوراسیون داخلی اتاق خواب کودکدکوراسیون داخلی سبزدکوراسیون داخلی مدرندکوراسیون منزلرنگ در دکوراسیون داخلیکابینت آشپزخانهمقالات

نکات مهم در استفاده از انواع پرده ها

Levande bedroom curtains iliv 80x80 - نکات مهم در استفاده از انواع پرده ها

۵ ایده ی استفاده از پرده ها در سال ۲۰۲۰

پنجره ها یک عنصر اساسی در دکوراسیون خانه و مناسب ترین فضا برای پیاده سازی سبک و سلیقه ی شخصی می باشد. پرده ها نیزجلوه ی خاصی به خانه بخشیده و سبب دگرگونی دکوراسیون داخلی منزل می شوند. در این مقاله می خواهیم برخی از نمونه های هیجان انگیز دکوراسیون داخلی منزل توسط پرده ها که در سال 2020 اتفاق می افتد با شما به اشتراک بگذاریم.

پنجره ها

هنگام تصمیم گیری برای انتخاب پرده ی مناسب برای فضای مورد نظر گزینه های عالی بسیار زیادی از پرده ها و براساس سلیقه ی شخصی و اندازه ی پنجره ه ی فضای شما وجود دارد.

گرایشات مختلف در صنعت نساجی آمده و میروند اما مبلمان معمولا دنباله روی مد می باشد. جدیدترین روشهای زیباسازی پنجره ها در مسیری در حرکت است که میتواند ایده های بیشتری را در اختیار مالکان قرار دهد.

سبک دکوراسیون داخلی منزل در انتخاب پرده بسیار حائز اهمیت است. بسیاری از خانه ها دارای پنجره های بسیاری هستند که فرصتی برای امتحان کردن گزینه ی متفاوتی از پرده ها و دکوراسیون پنجره ها می باشد.

پنجره ها نقش مهمی در روشنایی خانه و مطبوع نگهداشتن هوای خانه دارند. پرده ها یکی از عمده ترین روش های پوشاندن پنجره ها می باشند که امروزه به عنوان عنصر مکمل دکوراسیون داخلی منزل بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. در ادامه آخرین و به روز ترین روشها را مطالعه خواهید کرد.

طرح های طبیعی و فلزی

امروزه دو نمونه از طراحی پرده پر طرفدار و زیبا، طبیعی و فلزی هستند.

از آنجایی که امروزه اکثر افراد طرفدار فضای سبز داخل خانه میباشند، پرده هایی با مضامین زینتی به ایجاد این فضا کمک کرده و سبب ایجاد آرامش میشود. الگوهای انتزاعی و تصاویر پرندگان نقاشی شده با دست مثل طاووس یا قو در مقیاس های بزرگ نمونه هایی از این طرح ها است. شاخ و برگ درختان، شکوفه ها و الگوهای الهام گرفته از طرح های ژاپنی امروزه در پارچه های پرده ها وجود دارد. الگوهای مرجانی و حس آب غالباً حس طبیعت را منتقل می کنند. امسال، استفاده از رنگ هایی مثل آبی فیروزه ای، آبی غواصی و سبز یشمی ضروری است. به این ترتیب طبیعت در داخل خانه منتقل می شود تا فضایی جذاب و در عین حال بسیار آرامش بخش به خانه ها ارائه دهد.

رنگ های خاص و نقاشی ها از این مد پیروی میکنند تا هماهنگی بیشتری را به دکوراسیون داخلی منزل ما بیاورند. رنگ هایی مثل خاکستری سرد کم کم از دایره مد کنار رفته و رنگ های گرم تر جایگزین آنها می شوند. همه ی ما رنگ آبی را در تناژهای مختلف در دکوراسیون داخلی منزل میبینیم که سبب ایجاد آرامش می شوند.

رنگ آبی، همان رنگی است که به وفور در طبیعت اطرافمان میبینیم مثل آبی آب دریا و آبی آسمان. از نظر روانشناسی آبی تیره سبب تمرکز حواس شده و آبی روشن بیشتر به ایجاد آرامش درونی کمک میکند.

آبی باعث برانگیختن عقل ، تعامل ، اعتماد به نفس و آرامش، یعنی تمام چیزهایی که از اتاق نشیمن خود انتظار دارید، می شود. پرده های آبی، شیک و همچنین کلاسیک هستند. ما به طور معمول انواع سبک های پارچه را ایجاد می کنیم. خواه شما سبک های مینیمال را بپسندید یا یک سبکی زیبا برای بازسازی دکوراسیون داخلی منزل خود، در هر دوصورت رنگ آبی انتخاب خوبی میتواند باشد.

همه ی ما از دیدن پرده های به رنگ آبی تیره لذت می بریم. رنگ آبی به فضا طراوت، شادابی، راحتی و گرمی میدهد. برخلاف برخی رنگهای دیگر، استفاده ی زیاد از رنگ آبی در دکوراسیون داخلی هنوز هم حس خوبی دارد؛ حتی در دکوراسیون داخلی به سبک مدرن.

پرده های پلیسه ای

پلیسه در واقع یک اصطلاع در صنعت پرده دوزی است که به پرده هایی که در ساختارشان دارای چین می باشند گفته می شود. مکانیزم فاصله های یکسان ایجاد شده توسط این پلیسه ها، حالت چین زیبایی با در پرده ایجاد می کند. این پرده ها در عین سادگی بسیار زیبا هستند و در دکوراسیون داخلی بسیار مورد توجه طراحان و معماران قرار میگیرد.

این پرده ها تا به امروز در رستوران ها و هتل های بسیار شیک و مجلل دیده می شد اما به تازگی وارد عرصه ی دکوراسیون داخلی منزل نیز شده است. این سبک از پرده ها با هر سبکی از دکوراسیون داخلی همخوانی داشته و با بسیاری از سبک های دیگر پرده ادغام میشود. این پرده ها به راحتی باز و بسته می شوند. همچنین شما میتوانید با استفاده از نمونه ی کم حجم تر آنها با پلیسه های کم ظاهری مینیمالیستی و البته بسیارجذاب به خانه خود بدهید.

تجملات

بافت و تکسچر در خط مقدم دکوراسیون پنجره ها و متریال های لوکس در سال 2020 می باشند. بسیاری از افراد که بیشتر از هرچیزی به دنبال حفظ حریم شخصی خانه خود هستند، استفاده از پرده های مخملی برای آنها ایده آل است. پارچه های مخملی در تجملاتی بودن بی مانند هستند اما نوعی از پارچه وجود دارد که میتواند با پارچه های مخملی رقابت کند. ابریشم. برخلاف پارچه های دیگر، ساختار فوق العاده و در عین حال سبکی دارد. میتوانید در پرده ی خود از تکه های ابریشمی استفاده کرده و به آن زیبایی خاصی ببخشید. پشیمان نخواهید شد.

پرده های حریر، ضرورت دکوراسیون داخلی منزل در سال 2020

پرده های حریر به دکوراسیون داخلی منزل جلوه ای بسیار زیبا داده و البته برای افرادی که به دنبال حفظ حریم خصوصی نیز هستند، استفاده از آنها ایده مناسبی است. این پرده ها از پارچه های شفاف و نیمه شفاف مانند توری پنبه ای و یا پارچه های پلی استرش شل بافت ساخته شده است. همچنین این پرده ها در انتقال نور بی نظیر هستند.

این حجم از شفافیت پرده ها به شما این اجازه را میدهد که بدون محدود کردن میزان نور طبیعی ورودی، بتوانید یک دکوراسیون داخلی زیبا نیز داشته باشید. پرده های حریر در عین ظرافت و زیبایی خود، همچنین باعث احساس خنکی، طراوت و سرزندگی فضا نیز می شوند و مناسب اتاق های نشیمن، اتاق های خواب و پنجره های آشپزخانه نیز می باشند.

پرده های حریر میتوانند به صورت تنها و پا پشت والان هایی از جنس های سنگین تر برای ایجاد نمای جذاب تر استفاده شوند. پرده های حریر از لحاظ قیمت مقرون به صرفه بوده، متنوع در طرح ها و رنگهای مختلف و گزینه ی مناسب و کاربردی برای دکوراسیون داخلی منزل می باشند. این پرده ها در هر قسمتی از خانه قابل استفاده است؛ خواه برای پنجره اتاق خواب باشد خواه برای ایجاد پارتیشن در یک فضا.

برای ایجاد یک سبک جدید تر میتوانید پرده ها را به صورت تک لایه و یا چند لایه استفاده کنید. لایه های پرده ها و بافت های رنگی متنوع جلوه خاصی به اتاق شما می بخشد.

پرده های کرکره ای

پرده های کرکره ای همیشه به روز هستند. این پرده ها در طیف گستره ای از پارچه ها، رنگ ها و سبک ها وجود دارند. یعنی میتوانید نمونه ی کلاسیک تر با رنگ های ملایم را نتخاب کرده و یا این که رنگ های پرجنب و جوش استفاده کنید.

پرده های به سبک رومی همواره در سال 2020 جزو بروز ترین و جدیدترین پرده ها به حساب می آیند. از آنجایی که ما بیشتر اوقات خود را در خانه ممی گذرانیم، آوردن عناصر طبیعت به داخل خانه به صورت پایدار یک ایده ی مناسبی است که در سال 2020 این خود یک ترند به حساب می آید. اینکار را میتوان با طرح گل بامبو بر روی پرده و چوب پرده ی چوبی رنگ ایجاد کرد.

با افزایش تعداد خانه های هوشمند به بازار ملکی، که در آن همه چیز موتوریزه شده است، پرده ها از این قاعده مستسنا نیستند. برای مثال، قدرت کنار زدن یا بازکردن پرده فقط با فشردن یک دکمه. همچنین این پرده هاموتوریزه شده قابلیت هایی مانند ایجاد امنیت برای کودکان، صرفه جویی در مصرف انرژی، ایجاد حریم شخصی و راحتی را ارائه می دهند.


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن