خانه ویلاییدکوراسیوا و طراحی داخلی ویلادکوراسیون ویلاطراحی داخلی ویلاطراحی ویلامعماری و معماری داخلیمعماری ویلا

معماری و طراحی ویلا مشرف

نام پروژه: طراحی ویلا مشرف

معمار اصلی: محمدرضا کهزادی

دفتر-شرکت طراحی:  mrk office

سال اتمام: ۲۰۲۰

آدرس پروژه: ایران، مازندران

villa moshref 6 1024x684 - معماری و طراحی ویلا مشرف

طبق متن ارائه شده توسط معماران: زمانی که پروژه  طراحی ویلا  مشرف به ما معرفی شد مسئله اصلی کارفرما اشراف همسایگان داخل شهرک ویلایی به فضاهای درونی ویلا و لنداسکیپ(و استخر) بود. او خواهان امنیت و امکانات این شهرک ساحلی و خصوصی بود و میخواست از فضاهای داخلی نسبت به فضاهاى خارجى بیرون کاملا شفافیت بصری رعایت شود و به راحتی دید کامل به بیرون داشته باشد و افراد حاضر در نقاط عمومی شهرک دید به داخل نداشته باشند. ایجاد تیغه های همراستا با جداره مشترک ساختمان با خیابان شهرک این مرز ایجاد و در نقاط مختلف نقش های گوناگونی اعم از دیواره جدا کننده، آبنما، رواق ورودی، جانپناه و.. پیدا کرد.

villa moshref 7 1024x684 - معماری و طراحی ویلا مشرفvilla moshref 10 1024x606 - معماری و طراحی ویلا مشرف  

طراحی خانه ویلایی علاوه بر جداره های شیشه ای و شفافیت بین فضای بیرون و درون قالب خصوصی خود را هم حفظ کرد. همچون خاصیت معماری برونگرای مسکن در شمال ایران هم ارتباط مناسبی با لند اسکیپ و فضای عمومى شهرک پیدا کرد در صورت صلاحدید ساکنین، و هم میتواند فضای خصوصی خود را به نحو دلخواه داشته باشد. این یعنی ترجمه معماری گذشته این منطقه به زبان امروز و برای کاربر امروزی.

villa moshref 4 - معماری و طراحی ویلا مشرفvilla moshref 12 1024x684 - معماری و طراحی ویلا مشرف

در طراحی فضاهای داخلی ویلا هم، عناصری چون آشپزخانه شومینه، قاب تلویزیون به شکلی دیزاین شده که با حالت روتین خود متفاوت دیده میشود. به طور مثال آشپزخانه در مرکز طبقه همکف و مابین فضای پذیرایی و حال خصوصی قرار گرفته و از طریق شکاف موجود بین کابینت های پایین و بالا ارتباط بصری بین این فضاها را میسر میکند. یا شومینه در جای خود میچرخد و به راحتی میتوان به هر نقطه ای که نیاز هست چرخانده شود.

villa moshref 3 1024x684 - معماری و طراحی ویلا مشرفvilla moshref 2 1024x684 - معماری و طراحی ویلا مشرفvilla moshref 11 1024x684 - معماری و طراحی ویلا مشرفvilla moshref 9 1024x684 - معماری و طراحی ویلا مشرف

تحریریه دکوبوم

منبع: aoapedi

 


Source link

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن