شیرینی افغانستانیشیرینی پزیقتلمه ازبکیقتلمه افغانی

طرز تهیه قتلمه ازبکی، شیرینی افغانستانی

طرز تهیه قتلمه ازبکی، شیرینی افغانستانی

قتلمه ازبکی

قتلمه شیرینی لایه لایه ای می باشد که برای پخت نیازی به فر ندارد. خمیر را با وردنه باید بخوبی برای چندین بار پهن و جمع کنیم، این کار خیلی مهم است. این شیرینی در روغن سرخ میشود، اما روغن به خود جذب نمیکند، بخاطر بافت خوب خمیر. می توانیم این شیرینی را یک خوراکی مجلسی بدانیم که ظاهر شکیل و زیبایی دارد و بسیار تردد است. حالا زمان این فرا رسیده که طرز تهیه آن را در مجله چارگوشه یاد بگیریم پس تا پایان همراه ما باشید.

 

wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - طرز تهیه قتلمه ازبکی، شیرینی افغانستانی

شیرینی افغانستانی

مواد لازم برای تهیه قتلمه ازبکی:

آرد                                 ۶۰۰ گرم یا ۴ لیوان

پودر خمیرمایه                       ۱ قاشق غذاخوری

شکر وانیلی                         ۱ قاشق غذاخوری

شکر                                  ۲ قاشق غذاخوری

نمک                                  ۱ قاشق چایخوری

روغن                                 ۲ قاشق غذاخوری

تخم مرغ                             ۲ عدد

شیر ولرم                         ۲۰۰ میلی لیتر یا ۱ لیوان

کره ذوب شده                  ۱۲۰ گرم

مواد لازم برای تزیین قتلمه افغانستانی:

پودر شکر

پودر پسته

پودر هل

 

wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - طرز تهیه قتلمه ازبکی، شیرینی افغانستانی

قتلمه افغانستانی

طرز تهیه قتلمه ازبکی:

در ظرف مناسب ابتدا آرد،پودر خمیر مایه،‌شکر وانیلی، شکر و نمک را اضافه میکنیم. مواد با چنگال مخلوط میکنیم،‌سپس روغن، تخم مرغ را اضافه میکنیم. مخلوط را هم میزنیم تا مواد ترکیب شوند. شیر را کم کم اضافه میکنیم و خمیر را با دست ورز میدهیم. خمیر را خوب ورز میدهیم، مقداری خمیر در این مرحله سفت است، به اندازه ۲ قاشق غذاخوری شیر اضافه میکنیم، ورز میدهیم تا خمیر یکدست شود. مقداری روغن کف دست مان می ریزیم روی سطح خمیر می مالیم. با سلفون روی خمیر را می پوشانیم و پارچه ای را روی آن قرار می دهیم. استراحت خمیر به ۲ ساعت زمان نیاز دارد.

بعد از ۲ ساعت خمیر به خوبی عمل آمده است. تمام خمیر را از ظرف خارج میکنیم و روی تخته کارمان قرار می دهیم. خمیر را مقداری ورز میدهیم و بصورت یک لوله ضخیم شکل میدهیم و به ۶ قسمت تقسیم میکنیم. هر قسمت را مقداری ورز داده و بصورت گلوله ای در می آوریم. یک قسمت از خمیر ها را برمیداریم و بقیه را داخل نایلون قرار میدهیم تا خشک نشوند.

خمیر را کمی با دست پهن میکنیم سپس با وردنه خمیر را پهن میکنیم. در حال پهن کردن روی سطح خمیر آرد می پاشیم. خمیر را تا جایی پهن می کنیم که بسیار نازک شده باشد، مانند یک ورق ضخامت زیادی نداشته باشد. کره آب شده را روی سطح خمیر می ریزیم و با قلمو پخش میکنیم. کره به مقداری بریزید که تمام سطح کاملا آغشته به کره شود.

 

wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - طرز تهیه قتلمه ازبکی، شیرینی افغانستانی

قتلمه ازبکی

تمام خمیر را به همان طریق پهن میکنیم تا ضخامت آنها کمتر شود. خمیری که آغشته به کره کرده بودیم، خمیر پهن شده دیگری را روی آن قرار می دهیم (۲لایه خمیر) دوباره کره ریخته و تمام سطح را آغشته میکنیم. به همین ترتیب تمام لایه های خمیر را روی هم قرار می دهیم و روی آن کره میزنیم. سعی میکنیم لبه های خمیر روی یکدیگر باشند تا هم اندازه باشند.

هنگامی که خمیر ها را روی هم قرار دادیم با دست لبه های خمیر را مرتب میکنیم و مقداری فشار میدهیم تا سطح آن صاف و یکدست شود. با یک کاتر یا چاقو خمیر را برش های طولی میزنیم. عرض نوارهای برش شده تقریبا ۱۰ سانتی متر باشد، سپس همه ی نوار های برش زده به دو قسمت تقسیم میکنیم. یکی از نوار های خمیر را برمیداریم . دور دو انگشت اشاره و میانی می پیچیم.

 

wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - طرز تهیه قتلمه ازبکی، شیرینی افغانستانی

شیرینی افغانی

این قسمت فرم دادن خمیر میتواند انتخابی باشد و شما این روش را استفاده نکنید، اما شکل اصیل آن به این صورت است. خمیر را به دور انگشت های گفته شده می پیچیم، از دور انگشتان خارج می کنیم و با دست مقداری خمیر لوله شده را فرم میدهیم و لبه های آن را شکل میدهیم (هردو لبه خمیر لوله شده مد نظر است). لبه های خمیر، هر دوسر آن را به سمت بیرون می آوریم و مقداری میکشم و بین انگشتان خمیر را فرم میدهیم تا شکلی شبیه گل پیدا کند که وسط آن خالی است.

خمیر را خوب شکل میدهیم تا لایه ای بودن خمیر مشخص شود. به همین ترتیب تمام خمیر ها را فرم میدهیم. فرم و اندازه خمیر ها را هم میتوانید تغییر دهید. با وسیله دست یا انتهای وردنه حفره ای که وسط خمیر ها است را کمی بزرگتر میکنیم،‌مانند دونات که لایه های وسط خمیر خوب پخته شوند. ظرفی را روی حرارت میگذاریم و روغن میریزیم تا گرم شود. خمیر ها را داخل روغن می اندازیم با حرارت متوسط به مدت ۷ – ۶ دقیقه داخل روغن سرخ میکنیم.

هر دو طرف خمیر را سرخ میکنیم و روغن روی خمیر را جابجا میکنیم تا همه قسمت ها بصورت یک نواخت سرخ شوند. وقتی که سرخ شدن کامل شد، روی شیرینی ها را با پودر شکر، پودر پسته و پودر هل تزیین میکنیم. شیرینی ما آماده شد، نوش جان

 

wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - طرز تهیه قتلمه ازبکی، شیرینی افغانستانی

 

 


Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن