ایده برای طراحی کافه و رستورانایده طراحی کافهتزئیناتدکوراسیون داخلی کافهدکوراسیون داخلی کافه دنجدکوراسیون رستوران و کافی شاپدکوراسیون کافه رستوراندیزاین کافهسبزسبک کوباییصورتیطراح داخلی کافهطراحی کافه به سبک هاواناطراحی محوطه و فضای بازکافه در ترکیههمه مطالب

طراحی داخلی کافه ای منحصر به فرد در ترکیه

طراحی این کافه منحصر به فرد در مرکز شهر آنکارا در ترکیه به عنوان کافه ای بین راهی برای کاربران و همسایگی ها در منطقه محسوب می شود. این کافه رستوران با هدف آوردن طبیعت و ایجاد فضایی هنری و گرم در مرکز شهر طراحی شده و تیم معماری با الهام از سبک معماری داخلی کوبا و سبک رایج در خانه های معمولی در هاوانا شکل گرفته است. هویت برند کافه در ترکیب با ویژگی های سنتی مانند پاسیو و کاشی های تزئینی فضایی الهام بخش را ایجاد کرده است.

Lou Cafe 5 - طراحی داخلی کافه ای منحصر به فرد در ترکیه

سبک هاوانا از پایتخت کوبا الهام گرفته شده است این سبک که یکی از شاخه‌های سبک گرمسیری و استوایی است و دقیقا نقطه مقابل سبک‌های شهر سفید و ساحل جنوبی است و می‌توان آن را جشنواره رنگ‌ها نامید در این سبک می‌توان از رنگ‌های شاد، تند و روشن به مقدار زیاد استفاده کرد.  

در طراحی هوشمندانه این کافه سعی شده با ترفندهایی نظیر نورپردازی، ایجاد جریان خوشایند هوا و با به کارگیری فضای سبز و همینطور حفظ حریم خصوصی فضایی دلپذیر برای کاربران با سلایق متفاوت ایجاد کند.

تیم طراحان با استفاده از متریال های طبیعی و گیاهان سبز، فضایی باز و مفرح را برای کاربران در نظر گرفته است ساختمان بتنی مانند بومی برای تزئین معماری با سبک استثنایی کوبایی به کار رفته است.

تراس پایینی با درختی بزرگ احاطه شده و تمام عناصر دکوراسیون را به هم متصل ساخته است میز گرد حول درخت تنومند با نورپردازی زیبا فضای جدید و متنوعی ایجاد کرده است.

Lou Cafe 8 - طراحی داخلی کافه ای منحصر به فرد در ترکیه

تراس ها، میله های فلزی و گلدان های چدنی بر دکوراسیون کوبایی تاکید می کنند. بالکن های سفارشی، هندریل ها ، تراسهای باز ، قالب سازی بر روی شکل قوسی و آلاچیق مانند در ترکیب با شکل ساختمان با طرح رنگ و هندسه های مشابه فضا را به هم متصل نموده و کاشی و سرامیک های دست ساز و چشم انداز، کافه ای تمام عیار و دوست داشتنی ایجاد کرده است.

 ترکیب رنگ سبز در نمای بیرونی به همراه گیاهان با رنگ صورتی در دیوارهای داخلی که نشان هماهنگی با لوگو برند کافه است هارمونی و تعادل را بیشتر کرده است.

رنگ صورتی فضای داخلی را در بر گرفته و سقف همه فضاها با پانل های چوبی پوشش داده شده، استفاده از سرامیک دست ساز و متریال برنجی فضا را متمایز ساخته و چراغ های نئون و انعکاس آنها بر روی دیوار، لحظات شگفت انگیزی را ایجاد می کنند.

لو کافه با نمای بیرونی خود جلب نظر می کند و کنتراست شیشه ، فولاد و بتنی نمای متفاوتی ایجاد می کند این رستوران دارای پالتی از متریال های طبیعی و دست ساز مانند کاشی های دست ساز خاک رسی، نقاشی های صورتی ونیزی و پانل های چوبی برای تسکین و آرامش بخشی فضا می باشد. این کافه مکانی منحصر به فرد در شهر اما برای دور بودن از شلوغی مرکز شهر با طراحی منحصر به فرد به همراه گیاهان سبز و مکانی قابل دسترس و زیبا را برای کاربران ایجاد کرده است.

Lou Cafe 1 - طراحی داخلی کافه ای منحصر به فرد در ترکیه

تحریریه دکوبوم

منبع: archilovers


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن