تخریب و بازسازیدکوراسیون اداری و تجاری-دکوراسیون داخلی شرکت-دکوراسیون داخلی اداری- چیدمان دفتر کار- چیدمان اتاق کار-اتاق کنفرانس-پرده ی اتاق کار-دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن-رنگ- همه چیر درباره ی دکوراسیسون اداریدکوراسیون داخلیدکوراسیون داخلی اتاق خوابدکوراسیون داخلی اتاق خواب کودکدکوراسیون داخلی سبزدکوراسیون داخلی مدرندکوراسیون منزلرنگ در دکوراسیون داخلیکابینت آشپزخانهمقالات

روند طراحی دکوراسیون اتاق کودک

TheColorTrends2021 DuluxRetreatPalette TheNordroom 2 80x80 - روند طراحی دکوراسیون اتاق کودک

ترندهای طراحی دکوراسیون داخلی: ۲۷ ترند که در سال ۲۰۲۱ با آن ها رو به رو هستیم_قسمت سوم

دکوراسیون اتاق کودک یک روند جذاب است ، اما در عین حال ، به زمان زیادی برای تفکر درمورد نحوه چیدمان و دیزاین داخلی نیاز دارد. همه ی والدین می خواهند همیشه بهترین ها را به فرزندان خود ارائه دهند ، اما تنوع در مواد و مبلمان همیشه ما را دچار تردید می کند و به دنبال بهترین کالاها هستیم. امروزه ، طراحان تجدید نظری در مورد مهد کودک و اتاق بچه ها کرده اند. آنها اکنون روندهایی را ارائه می دهند که فضایی ایجاد کنند که در آن کودک نه تنها احساس راحتی کند بلکه در یک فضای سالم نیز رشد می کند.

منطقه بندی اتاق کودکان: اصول اساسی

اتاق کودکان باید چند منظوره باشد. یعنی کودک اتاق خود را به عنوان یک فضای کاملاً شخصی درک می کند. بنابراین باید سازماندهی شود تا بتواند با حداکثر راحتی در آن بماند. فضایی برای استراحت، بازی و فعالیت های دیگر داشته باشد.

پیش از این ، منطقه بندی برای اتاق کودکان یک مفهوم تا حدودی دلخواه بود به این صورت که ست مبلمان با یک تخت در طبقه دوم و یک میز در طبقه اول ، یا قرار دادن میز در هر هر فضایی ممکنی در اتاق. همه ی اینها ممکن است ارگونومی لازم را ارائه دهد ، اما اتاق هماهنگی و تعادل نخواهد داشت، که برای رشد درست کودکان بسیار مهم است. امسال ، رویکرد چیدمان اتاق کودک کاملاً تغییر کرده است: طراحان دکوراسیون داخلی اصرار دارند که سه حوزه اصلی را دراتاق کودک حتما لحاظ شود:

1- فضای خواب

براساس اصول معماری، یک تختخواب با یک میز کنار تخت، یک آباژور شیک، یا یک لامپ آویزی جذاب برای فضای استراحت در نظر گرفته شود. انتخاب درست رنگبندی دکوراسیون ومتریال های بکار رفته، بالش ، فرش ، نقاشی ، پوستر و … باعث آرامش کامل و احساس امنیت کودک می شود.

2- فضای بازی

در اینجا کودک نه تنها می تواند با اسباب بازی های مورد علاقه خود وقت بگذارد بلکه با دوستانش ارتباط برقرار کرده و به هرگونه سرگرمی مشغول شود. این مکان برای بازی اوست که بیشتر اتاق را اشغال می کند ، و طراحان دکوراسیون داخلی پیشنهاد می دهند آن را به روشی خاص ترتیب دهند. به عنوان مثال یک فرش بزرگ، دو مبل کیسه ای قرار دهید.

3- فضای کار یا مطالعه

در دکوراسیون اتاق پنجره معمولاً مکان درس و مطالعات را مشخص می کند. در عین حال ، قراردادن یک میز راحت و یک مجموعه کامل از مبلمان کاربردی ضروری است. اگر هر آنچه کودک در حین کار به آن نیاز دارد، فراهم باشد و نیازی به دست کشیدن از کار و برخاستن دوباره نباشد ، همه چیز به درستی انجام شده است.

نکته ی مهم اینجاست که حتما لازم نیست که تمام فضای اتاق را به یک سبک تزئین کنید. با انتخاب هر یک از رنگبندی ها و دکوراسیون خاص خود برای هر کدام از این فضاها، می توانید فضای داخلی اتاق را جالب تر و متنوع تر کنید.

روند رنگ در اتاق کودکان در سال 2021

زمان هایی که “آبی برای اتاق پسران ، صورتی برای اتاق دختران” کاملاً رعایت می شد ، مدتهاست که گذشته است. پالت مدرن برای اتاق کودکان نوپا ، دانش آموزان و نوجوانان به طور قابل توجهی به معنای تفاوت جنسیتی نیست و شامل رنگ های زیر است:

سفید: یک گزینه خارق العاده برای دکوراسیون اتاق نوزادان که مانند هر کس دیگری به یک محیط دیداری راحت نیاز دارد. در این فضا باید از استفاده از رنگهای غیرضروری سخت جلوگیری کنید و و رنگ های ملایم پنبه ای و سفید آبرنگی را جایگزین کنید.

خاکستری کمرنگ: یکی از شیک ترین رنگ های اتاق کودکان به نظر خیلی از افراد کسل کننده است، برعکس ، آرامش و بازی ظریف آنها درخشش ملایمی ایجاد می کند و به کودک کمک می کند تا بعد از یک روز شلوغ آرامش یابد. علاوه بر این ، دیوارهای رنگ شده به این رنگ برای ایجاد سایه های عمیق تر ، ایجاد یک فضای شیک ایده آل هستند.

صورتی ملایم: این رنگ از صورتی کلاسیک روشن تر نیست و بسیار لطیف و شاد است و بنابراین حتی در دکوراسیون اتاق های پسران نیز قابل استفاده است.

بژ: رنگ کلاسیک دیگری که مناسب ترین پایه را برای ترکیب رنگ های شیک و بچه گانه ایجاد می کندرنگ بژ است.

یاسی: سایه ای آرام و فوق العاده آرامش بخش ، که تقریباً برای ترکیب باهمه رنگها فوق العاده است.

آبی فیروزه ای ملایم: این یک رنگ سرد و غنی است، این رنگ راحت ترین جو را در دکوراسیون اتاق یک کودک ایجاد می کند. همچنین در مواردی که تابش مستقیم آفتاب در اتاق کودک زیاد است است این رنگ میتواند بسیار مناسب باشد.

تمام رنگ هایی که در بالا در مورد آنها صحبت کردیم ، پالت اصلی دکوراسیون اتاق کودکان را تشکیل می دهند. با این حال ، محدود کردن خود به آنها ضروری نیست. بلکه می توانید با خیال راحت رنگ های دیگری را اضافه کنید.سبز ، زرد، بنفش ، قهوه ای، طلایی و … .

روند طراحی اتاق دختران

هنگام طراحی دکوراسیون داخلی اتاق یک دختر ، والدین ، به طور معمول ، اوقات بیشتری را برای تفکر درمورد دیزاین داخلی آن سپری می کنند. دختران بازتر هستند و برقراری ارتباط با آن ها راحت تر است و بررسی علایق آنها خیلی دشوار نیست. با این حال ، در این مورد ، همچنین لازم است که به درستی روی طرح دکوراسیون و پالت فکر کنیم: ایجاد یک گوشه افسانه ای و دنج که در آن دختر فکر کند که او یک پرنس است ، ضروری است. روندهای مربوط به سال 2021 می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

گل آرایی

حتی اگر او فقط 5-6 سال داشته باشد ، با دیدن گلها آرام خواهد شد. این توانایی شماست که به کودک خود زیبایی طبیعی ببخشید. بنابراین ارزش دارد که به ایده های دکوراسیون اتاق دختر که در زیر به آنها اشاره شده نگاهی دقیق بیندازید:

1- یک دیوار با یک الگوی گل بزرگ (به شرطی که اندازه اتاق اجازه دهد)

2- نقاشی هنری احتمالاً با شخصیت های افسانه ای ؛

3- نقاشی ها و پوسترهایی که گیاهان را به تصویر می کشند.

سال 2021 ، رنگ های پاستلی ترند هستند ، اما اگر می خواهید کمی روشنایی اضافه کنید ، چند طرح گل، مناسب و هماهنگ به نظر می رسند.

طرح های خال خالی و دیگر الگوهای هندسی

برای دکوراسیون دیوارها با کاغذ دیواری ، دیگر نیازی به اتلاف وقت به دنبال رنگ ها و الگوهای مناسب نیست. در این راستا ، امروزه طراحان دکوراسیون داخلی برخی طرح های زیبا را کاملاً دسته بندی کرده اند: در یک اتاق شیک برای یک دختر ، دیوارها با کاغذ دیواری با نقاط خالخالی یا یک الگوی هندسی به روز و روشن تزئین شده اند. مواد رنگ پاستلی و ترکیب آن با ورق طلا نقره فوق العاده شیک به نظر می رسد.

کمی نزدیکتر به ابرها

دختران رویای صندلی معلق را در سر می پرورانند. در واقع ، مقاومت در برابر جذابیت این مبلمان حصیری سبک که به طور همزمان به عنوان یک دکور عمل می کند ، صرفاً غیرممکن است. این صندلیها طراحی مدرن و فوق العاده راحتی برای منطقه تفریحی ایجاد می کند و بدون شک به جذاب ترین مکان در آپارتمان برای یک دختر تبدیل خواهد شد.

چراغ های جادویی

نورپردازی در دکوراسیون یک فضای داخلی مدرن در اتاق دختر یک امر ضروری است. انواع دکوراسیون مد روز به ایجاد جو و سبک زیبا کمک می کند:

1- چراغ خواب های مجعد با نور نئون در امتداد کنسول

2- نقاشی های دیواری نورانی بر روی دیوارها

3- گلدسته با گویهای بزرگ یا کوچک نورانی

هنگام انتخاب نور پس زمینه از این نوع ، حتما نظر کودک را در نظر بگیرید: در پایان ، اتاق باید بازتابی از فردیت او باشد و در آن ، او قبل از هر چیز باید راحت باشد. همچنین ، فراموش نکنید که چنین نورهایی فقط تکنیک های تزئینی دکوراسیون یک فضا هستند و نمی توانند جایگزین روشنایی با درجه بالا شوند ، که این امر نیز به تنظیم مناسب نیاز دارد.

دکوراسیون کلاسیک

سن نوجوانی برای دختران زمانی است که میخواهد فضای اطراف خود را تغییر دهد ، اما در عین حال احساس امنیت و ثبات می کند. سبک کلاسیک ، که قبلاً به عنوان مناسب ترین سبک دکوراسیون اتاق کودک در سال 2021 اعلام شده است ، این مسائل را حل میکند.مبلمان ظریف رمانتیک ، پالت رنگی ظریف و دکوراسیون شایان ستایش به دختر اجازه می دهد تا احساس آرامش و اعتماد به نفس زیبایی کند.

روند طراحی اتاق پسران

دکوراسیون اتاق پسران بسیار دشوارتر هستند. ترجیحات آنها اغلب بیشتر تغییر می کند ، و ایده ها و خواسته های جدید تقریباً در هر ثانیه ظاهر می شوند. با این وجود ، طراحان سعی در جلب رضایت آنها داشتند و روندهای اصلی تزئین اتاق بچه ها و دانش آموزان را ارائه دادند.

تم فضایی

سیارات یکی از ترند اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق پسران در سال 2021 شده است. و اگر کودک شما به او علاقه نشان داد ، امتحان چنین طرحی کاملاً امکان پذیر است. امروزه ایده های زیادی برای دکوراسیون اتاق آنها ارائه می شود:

1- دیوارهای خاکستری روشن یا آبی ، بسته به نور اتاق

2- صندلی های جدید و مدرن

3- نقشه های آسمان پرستاره روی دیوارها

4- لامپ ها به شکل اجرام آسمانی

5- برچسب ها و تصاویر ستاره ها و صورت های فلکی ، آدمک های کهکشانی ، تلسکوپ و …

همچنین ، ملافه های تخت را فراموش نکنید. این آخرین لمس در ایجاد دکوراسیون داخلی مناسب برای او خواهد بود.

چادر کمپ بچگانه

چادهای بچه ها در اتاق آنها ایده جدیدی نیست، اما به لطف تلاش های طراحان دکوراسیون داخلی ، دوباره مطرح شده است. به گفته طراحان و روانشناسان، این چادرها جلوه ای دنج و آرام به اتاق کودک می دهند و به شما امکان می دهند فضای شخصی آنها را مرتب کرده و منطقه دیگری را برای بازی های مهیج و رشد مهارت های اجتماعی ایجاد کنید.

هنگام انتخاب چادر ، از مقاومت سازه و ایمنی آن اطمینان حاصل کنید.

ابرقهرمانان در اندازه واقعی شان

تصاویر بسیار هنرمندانه از شخصیت های کارتون های مورد علاقه او بر روی دیوارها ، از جدیدترین ایده های دکوراسیون اتاق کودک است. با این حال ، باید خیلی دقیق آن را امتحان کنید و قبل از انتقال چنین نقاشی به دیوار اتاق فرزند خود ، به چند سوال پاسخ دهید:

1- آیا اندازه اتاق، چنین تصویری بدون درهم ریختگی بصری را امکان پذیر می کند؟

2- آیا کودک پس از مدت کوتاهی از این شخصیت خسته خواهد شد؟ کودک چقدر مشتاق است؟

3- آیا در صورت لزوم به سرعت می توان تصویر را تغییر داد؟

امروزه روند دیگری از دکوراسیون اتاق کودک نیز ظهور کرده است: تصاویر حیوانات و صحنه هایی از کارتونها برای کودکان با رنگ های پاستلی. چنین تزئینات دیواری برای اتاق کودک خردسال مناسب است و باعث ایجاد ناراحتی بصری نمی شود.

کودکان پر جنب و جوش

اگر پسرتان بسیار چابک است ، ارزش این را دارد که به چیزی فکر کنید که به او امکان می دهد انرژی را در اتاق خود تخلیه کند. امروزه بسیاری از ایده ها وجود دارد: یک سرسره از طبقه دوم تخت ، یک مینی ترامپولین یا یک گوشه ورزشی ، جایی که همیشه برای کودک مفید خواهد بود.


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن