دسته‌بندی نشده

راهنمای کابل کشی داخلی شبکه بدون صدمه به زیبایی دکور

راهنمای کابل کشی داخلی شبکه بدون صدمه به زیبایی دکور در فضاهای اداری یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. ساختمان های اداری هزینه های بسیار زیادی را برای طراحی معماری داخلی و دکور و زیبایی هرچه بیشتر محیط کار خود می کنند. مسلما هر چیزی که باعث شود این زیبایی از بین برود، باعث ناراحتی کارفرما خواهد شد. برای رفع این مشکل روش هایی ابداع شده است که می تواند از آسیب به زیبایی محیط کار جلوگیری کند. در این مطلب ما به شما درباره نحوه کابل کشی داخل شبکه برای زیبایی هرچه بیشتر فضای داخلی محیطهای اداری صحبت می کنیم.

زیبایی اولین شرط

اولین شرط برای کابل کشی ساختمان های اداری این است که به محیط آن مجموعه آسیبی وارد نکند. زیبایی و دکور فضاهای اداری بسیار هزینه بر است و این زیبایی باعث اعتبار زیادی به آن مجموعه می شود. به همین دلیل بسیاری از شرکت ها برای این که محیط کاری زیبایی داشته باشند هزینه های زیادی را صرف طراحی و اجرای دکورهای زیبا می کنند. این کار باعث می شود تا در همان نگاه اول نظر مشتریان را به خود جلب کنند. قطعا اگر مواردی ایجاد شود که این زیبایی ها را از بین ببرد به اعتبار آن مجموعه آسیب وارد می کند.

فرض کنید مشتری برای اولین بار وارد دفتر کار شما شده در نگاه اول زیبایی دکور دفتر شما نظر وی را جلب می کند و بعد با دیدن کابل های بهم ریخته و شلخته حس بدی می گیرد. این حس حتی ممکن است در جلسه کاری و در هنگام صحبت در وی باقی بماند و بر روی وی تاثیر بگذارد. شاید شما هم شنیده باشید که در صورت داشتن حس بد مشتری از محیط کاری شما، ممکن است بر روی تصمیمات وی تاثیر نفی بگذارد.

Office interior decoration 22 - راهنمای کابل کشی داخلی شبکه بدون صدمه به زیبایی دکور

کابل های شبکه

کابل های شبکه برای اتصال و انتقال داده ها و اطلاعات بین رایانه ها ، روترها ، سوئیچ ها و شبکه های فضای ذخیره سازی در ساختمان های اداری استفاده می شوند. این کابل ها عموما حامل یا رسانه ای هستند که داده ها از طریق آنها جریان می یابند. برای برقراری ارتباط در شبکه های کابلی از کابل کشی استفاده می شود. اما در شبکه های بیسیم نیاز به کابل کشی نیست و یا این که به حداقل کابل کشی نیاز است.

به همین خاطر می توان برای شبکه کردن سیستم ها در محیط اداری به دو روش کابلی و بیسیم اقدام کرد. البته روش های بیسیم برای هر محیط کاری کاربرد ندارد و نمی توان تمام نیازها را با آن رفع کرد. در اکثر ساختمان های اداری و در داخل دفترهای شرکت ها از روش کابلی برای شبکه استفاده می کنند. حجم کابل های استفاده شده در شبکه فضاهای اداری به موارد مختلفی بستگی دارند.

برخی از این موارد عبارتند از:

  • نوع شبکه‌
  • گستردگی شبکه
  • تعداد نودها
  • ابعاد محل
  • تعداد اتاق ها
  • تعداد کامپیوترها
  • و غیره

خدمات شبکه پسیو

کلیه کارهایی که با سخت افزار در ارتباط هستند و برای شبکه فضاهای اداری به کار برده می شوند را خدمات پسیو شبکه می گویند. خدمات شبکه فقط به این موارد خلاصه نمی شود و کاربردهای دیگری هم دارد. حفظ و نگهداری شبکه نیز از جمله خدمات تخصصی شبکه است. در صورت خرابی شبکه نیز خدمات پشتیبانی شبکه، مشکلات را بررسی و عیب یابی می کند. کلیه خدمات کابل کشی هم جزو خدمات پسیو شبکه به حساب می آیند.

نحوه اجرا

کارشناسان شبکه با تکیه بر مهارت‌ ها و تجارب خود به دنبال جمع‌ آوری اطلاعات و طراحی نقشه کابل ‌کشی شبکه ، اقدام به اجرای حرفه ‌ای کابل کشی و ترانکینگ، داکت کشی شبکه و آرایش رک که از بخش‌های مهم نصب و راه ‌اندازی شبکه های رایانه ای محسوب می‌شوند، نموده و به کارفرما این اطمینان را می ‌دهند که شبکه‌ ای استاندارد، پرسرعت، با کیفیت و با کارائی بالا به آنها تحویل داده خواهد شد. این کار متناسب با طراحی معماری داخلی انجام می شود تا متناسب با دکور ساختمان باشد.

راه حل اجرایی

برای این که از نامنظمی و شلوغی کابل ها در فضای اداری جلوگیری شود از یک روش به خصوص استفاده می کنند. اصطلاحا به این روش داکت کشی گفته می شود. داکت ها وسیله ای پلاستیکی بلندی هستند که به شکل مستطیل ساخته می شوند. کابل های شبکه داخل این داکت ها قرار می گیرد و باعث می شود تا زیبایی شبکه از بین نرود.

cropped electrical surface wiring - راهنمای کابل کشی داخلی شبکه بدون صدمه به زیبایی دکور

داکت کشی

داکت محفظه پلاستیکی است که بر روی دیوارها و ستون ها نصب می شود. معمولا جنس داکت از پی وی سی سخت به رنگ سفید است. معمولا از داکت به منظور قرار دادن کابل ها درون آن استفاده می شود. استفاده از داکت باعث نظم دادن به کابل ها شده و از آشفتگی آن ها جلوگیری می کند. داکت کشی در واقع نصب این داکت ها بر روی دیوارها و ستون های محل قرارگیری شبکه است. اجرت داکت کشی شبکه بر اساس نوع طول دیوارها و ستونها و گوشه های دیوار محاسبه می شود. از این رو اگر قسمتی که قرار است داکت کشی شود هرچقدر بیشتر انحنا و زاویه داشته باشد، قیمت داکت کشی آن نیز به همان نسبت افزایش می یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن