تخریب و بازسازیدکوراسیون اداری و تجاری-دکوراسیون داخلی شرکت-دکوراسیون داخلی اداری- چیدمان دفتر کار- چیدمان اتاق کار-اتاق کنفرانس-پرده ی اتاق کار-دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن-رنگ- همه چیر درباره ی دکوراسیسون اداریدکوراسیون داخلیدکوراسیون داخلی اتاق خوابدکوراسیون داخلی اتاق خواب کودکدکوراسیون داخلی سبزدکوراسیون داخلی مدرندکوراسیون منزلرنگ در دکوراسیون داخلیکابینت آشپزخانهمقالات

ترندهای جدید ترکیب رنگها در دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۱

5trends 3 80x80 - ترندهای جدید ترکیب رنگها در دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۱

گرایش های دکوراسیون اداری سال ۲۰۲۱: ۱۲ترند دکوراسیون داخلی برای دفاتر اداری-قسمت دوم

رنگ در دکوراسیون یک ابزار اساسی است. مطالعه رنگ یک موضوع جذاب و بسیار گسترده است که در اینجا فقط قصد داریم مقدمه ای از آن را به شما ارائه دهیم. در زیر بسیاری از ترکیبات رنگی عالی را برای دستیابی به یک دکوراسیون منزل زیبا به شما نشان خواهیم داد.

هنگام انتخاب رنگ ها از نظر دکوراسیون داخلی، آنچه اهمیت دارد سلیقه شخصی است و قوانین و طرح های رنگی همیشه نباید رعایت شوند. اما مطمئناً برخی اصول اساسی وجود دارد که کار را ساده می کند.

1- رنگهای هارمونیک

رنگ های هارمونیک به دسته ای از رنگ های هم خانواده گفته میشود که میتوان از آنها در طرح ها استفاده کرد. یعنی وقتی رنگی را با رنگهای مختلف آن ترکیب می کنیم. رنگ های تک رنگ تغییرات اشباع یک رنگ هستند که با حرکت از یک رنگ خالص به مرکز دایره رنگی بدست می آیند.

2-رنگهای مشابه-قیاصی

روش دیگری را برای دستیابی به ترکیبات هارمونیک رنگها وجود دارد. در پاراگراف قبلی در مورد رنگهای تک رنگ صحبت کردیم ، اکنون نوبت به رنگهای مشابه رسیده است. رنگ های مشابه رنگهایی هستند که در دایره رنگی در کنار یکدیگر قرار گرفته و تفاوت های ظریفی دارند.

استفاده از این نوع پالت یک اثر هماهنگ و یکپارچه را بوجود می آورد، اما اگر رنگ متضاد را اضافه نکنیم ، میتواند سبب خسته کننده شدن دکوراسیون فضا شود.

3-رنگ های مکمل که تضاد دارند

در اصل ، رنگ ها به دو گروه تقسیم می شوند، آنهایی که با یکدیگر هماهنگ هستند و آنهایی که متضاد هستند. طرح های رنگی متضاد ، مواردی هستند که براساس استفاده از رنگهایی که در دایره رنگها مخالف هستند بنا شده است. به عنوان مثال ، قرمز در مقابل رنگ سبز ، زرد در مقابل بنفش یا آبی در مقابل نارنجی است.

هنگامی که دو رنگ مکمل در کنار یکدیگر قرار می گیرند ، یک احساس پرانرژی و هیجان انگیز ایجاد می کنند که توجه را به خود جلب می کند. بعضی اوقات از آنهارا با رنگ سفید استفاده میکنند زیرا رنگ های تند رنگ جلوه ای ظریف تر می دهد.

4- رنگ های بنفش و آبی

سایه های مختلف آبی از فیروزه ای تا آبی تیره، با تنالیته رنگ بنفش بسیار مطابقت دارند. یک ترکیب رنگ عالی که در تمام سبک های دکوراسیون داخلی به خوبی انجام می شود.

ما به طور کلی از این رنگ ها برای دکوراسیون اتاق نوجوانان استفاده می کنیم، اما در اینجا به شما نشان می دهیم که چگونه از آنها برای دکوراسیون دیگر فضاها استفاده کرد. بنفش در تمام طیف گسترده ی خود از یاسی گرفته تا رنگ بادمجانی ، رنگی است که هم در فضاهای زیبا و تصفیه شده و هم در محیط های غیر کنترل شده به خوبی عمل می کند.

اگر می خواهیم یک دکوراسیون داخلی خیلی زیبا داشته باشیم، بهتر است از رنگ ه خنثی کمتر استفاه کنیم و اگر می خواهیم این ترکیب از رنگ های سرد را داشته باشیم، میتوانیم در بعضی نقاط اشیائی به رنگ های سرخابی بکار ببریم، برای مثال یک کوسن بگذاریم ، یا یک گلدان گل تازه قرار دهیم.

5-قرمز ، سفید و آبی فیروزه ای

رنگ فیروزه ای مناسب آن دسته از مبلمان سلطنتی است. رنگ قرمز تضاد شدیدی ایجاد می کند و به محیط زندگی و شخصیت می بخشد.

6-قرمز و صورتی

قرمز، نارنجی و قهوه ای، اینها رنگ هایی هستند که با پاییز همراه هستند ، امکان ترکیب این رنگ ها در سایه های مختلف آنها بی پایان است همانطور که طبیعت به ما نشان می دهد. آنها به طور گسترده ای در دکوراسیون داخلی استفاده می شوند ، زیرا باعث آرامش و استقبال از محیط می شوند.

هر سه رنگ در دسته ی رنگ های گرم قرار میگیرند. قرمز و نارنجی رنگ های تحریک کننده ، شاد بوده و شور و شوق را برانگیخته می کنند.این در حالی است که رنگ قهوه ای در عوض با زمین ، چوب ، سنگ ها مرتبط هستند و به دلیل ماهیت متراکم و محکم نماد جدیت، صداقت ، ساده ، دوستی به حساب می آیند.

قهوه ای این حسن را دارد که هم در تیره ترین و هم در سبک ترین نسخه های آن مانند بژ یا کرم به خوبی با بقیه رنگها ترکیب شود. رنگ های روشن آن رنگ ایده آل به عنوان پس زمینه است ، جایی که می توانیم جزئیات تزئینی را که با درخشش بالایی هستند را برجسته کنیم. انواع مختلفی از لوازم جانبی را می توان در این طیف رنگ یافت: سرامیک ، منسوجات ، زیور آلات چوبی یا پارچه های مبلی برای مبلمان یا پرده.

8- زرد و سفید

از رنگ زرد می توان در دکوراسیون هر اتاقی در منزل استفاده کرد زیرا این رنگ گرما و لذت را منتقل می کند. چه در لوازم و دکوری ها و چه از طریق نور مایل به زرد که توسط لامپ های رشته ای تأمین می شود ، فضاهایی را ایجاد می کند که بسیار دوستانه خواهد بود.

وقتی زرد در کنار رنگ سفید استفاده می شود ، درخشندگی آن بیشتر برجسته می شود. این یک رنگ اصلی است و همچنین در رنگ های گرم طبقه بندی می شود ، دارای تنالیته رنگی گسترده ای بوده که همه به خوبی با رنگ سفید ترکیب می شوند.

9- رنگ فیروزه ای در کنار رنگ های خنثی

درواقع این رنگ اقیانوس است که با سایه های زیبا بین آبی و سبز ما را به بهشتی از صلح و آرامش می رساند.

رنگ فیروزه ای رنگی کاملاً متنوع است و به راحتی با هر دو رنگ تیره و روشن ترکیب می شود. این رنگ ایده آل برای طراوت بخشیدن به یک محیط یا روشن کردن اتاق هایی است که با رنگ های خنثی ، خاکستری ، سفید یا سیاه تزئین شده اند.

10- صورتی و سبز

صورتی و سبز رنگ های مکمل یکدیگر هستند ، به عبارتی نقطه مقابل در دایره رنگی است ، به این معنی که در کنار هم رنگ های متضاد هستند و یک احساس زندگی و حیات و در عین حال هماهنگ ایجاد می کنند.


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن