بهترین رنگ اتاق خوابدکوراسیون اتاق خوابدکوراسیون و چیدمانرنگ اتاق خواب‌‌

بررسی تاثیر رنگ اتاق خواب‌‌ روی کیفیت خواب

svg%3E - بررسی تاثیر رنگ اتاق خواب‌‌ روی کیفیت خواب

بررسی رنگ اتاق خواب‌‌ ها روی کیفیت خواب 

در پی بررسی های انجام شده در استرالیا بروی رنگ اتاق خواب بر میزان خواب افراد به نتیجه قابل قبولی دست پیدانموده اند که می توانمیزان خواب افراد را به هفت ساعت نیم افزایش داد گزینه رنگ دیوار اتاق خواب بسیار مهم می باشد شما باید از رنگ های مناسب تری برای دیوارهایتان بهرهگیری نمایید در ادامه عکس های و جزئیات اکثر رنگ اتاق خواب چه تاثیری بر روی دکوراسیون منزل شما دارد

 

رنگ های که مناسب اتاق خواب را باید گزینه نمایید تا خواب مناسب تری داشته باشید اتاق خواب شما باید از هر نظر ایده آل و جذاب باشند تا برای استراحت شما مناسب تر باشد با آگاهی از این که کدام رنگ چه تاثیری روی خواب می‌‌گذارد، می‌‌توان رنگ اتاق خواب را به شکلی درآورد تا به خوابی خوش نزدیک‌تر شد و از اضطراب و کشمکش‌‌های هرروز تا حد زیادی خلاصی پیدا کرد.

 

شب‌‌ها نمی‌توانید مفید بخوابید؟ گرچه می‌‌توانید گناه این بی‌خواب شدن را به گردن اخبار بد،مشکلات خانوادگی و یا گرفتاری‌‌های روزمره تان بیندازید و یا فکر و خیال درمورد آینده و حتی سر و صدای بیرون از منزل یا جروبحثی راکه با همسایه‌تان داشته‌اید، علت اصلی این مشکل بدانید.

 

به گزارش تالاب : اما پژوهش‌‌ها نشان داده هست رنگ اتاق خواب و نور چراغ خواب نیز تاثیر بسیار زیادی روی کیفیت خواب دارد. هر رنگ احساس خاص خودش را دارد که می‌‌تواند واکنش‌‌های روانشناختی متفاوتی را ایجاد کند.

 

باید و نباید‌‌های رنگ اتاق خواب بر مبنای پژوهش‌‌ها

آبی، سبز و زرد

بر زمینه پژوهش‌‌های انجام شده رنگ آبی، میزان ضربان قلب و فشار خون را پایین می‌‌آورد.  ترکیب سبز و زرد نیز بر کیفیت خواب اثر خوبی دارد.

 

بنابراین وقتی از این رنگ‌‌ها در اتاق خواب بهرهگیری کنید، احتمال این که بتوانید حداقل هفت ساعت و نیم بخوابید، بسیار افزایش می‌‌یابد.

 

svg%3E - بررسی تاثیر رنگ اتاق خواب‌‌ روی کیفیت خواب

بررسی تاثیر رنگ اتاق خواب‌‌ها روی کیفیت خواب 

 

در استرالیا، محققان به بررسی اتاق خواب‌‌های 2000منزل و تاثیر رنگ انها روی کیفیت خواب ساکنانش پرداخته و دریافتند افرادی که رنگ اتاق و تزئینات منزل‌شان زرد، آبی و یا سبز هست، خواب شبانه بهتری دارند.

 

بنابه گفته این محققان، در شبکیه چشم ما سلول‌‌های دریافت کننده‌ای وجود دارند که به رنگ آبی بیش از دیگر رنگ‌‌ها حساسیت نشان می‌‌دهند.

 

این سلول‌‌ها، اطلاعات دریافتی به مغز و بخشی که ریتم 24 ساعته بدن مان را بازرسی می‌‌کند، مخابره کرده و روی عملکرد و احساس ما می‌‌گذارند.

 

ارغوانی و بنفش

در اتاق خواب از رنگ ارغوانی و بنفش، چندان بهرهگیری نکنید زیرا تحریک کننده میباشند
و ممکن هست مقدار خواب را به کمتر از 6 ساعت در شب برسانند.

 

در واقع براساس پژوهش‌‌های انجام شده، افرادی که در اتاق خواب‌‌های به رنگ ارغوانی و بنفش می‌‌خوابند، به طور متوسط خواب شبانه‌ای معادل 5 ساعت و 56 دقیقه دارند.

 

svg%3E - بررسی تاثیر رنگ اتاق خواب‌‌ روی کیفیت خواب

بررسی تاثیر رنگ اتاق خواب‌‌ها روی کیفیت خواب 

 

چون این رنگ‌‌ها تحریک کننده ذهن میباشند و خلاقیت فرد را بیدار می‌‌کنند و ذهن به طور ناخودآگاه فعال باقی می‌‌ماند.در ضمن این رنگ‌‌ها موجب می‌‌شود فرد رویاهای واضح بیشتری داشته باشد و حتی کابوس ببیند، در نتیجه صبح با خستگی زیادی از خواب بیدار شود.

 

خاکستری و قهوه‌ای

از آنجایی که این دو رنگ به شدت ملال آور و افسرده کننده‌اند، مناسب اتاق خواب نمی‌باشند.  در حقیقت در اتاق خواب قهوه‌ای رنگ می‌‌توان انتظار کمی بیش از 6 ساعت خواب شبانه راحت داشت.

 

این مقدار در اتاق خواب با رنگ خاکستری فقط چند دقیقه اکثر خواهد شد. افرادی که اتاق خواب‌شان خاکستری رنگ هست، تمایل بیشتری به بیدار ماندن و انجام فعالیت‌‌هایی مثل گشت و گذار در اینترنت دارند.

 

svg%3E - بررسی تاثیر رنگ اتاق خواب‌‌ روی کیفیت خواب

بررسی تاثیر رنگ اتاق خواب‌‌ها روی کیفیت خواب 

 

همینطور یک پنجم افرادی که تزئینات اتاق‌شان نقره‌ای هست بیش از دیگران تمایل به ورزش پیدا می‌‌کنند.


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن