پرده مدرن-دکوراسیون داخلی-دکوراسیون داخلی منزل- چیدمان منزل- چیدمان خانه کوچک-پرده اتاق خواب-پرده ی پذیرایی-دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن-رنگ- همه چیر درباره ی انتخاب پردهتخریب و بازسازیدکوراسیون داخلیدکوراسیون داخلی اتاق خوابدکوراسیون داخلی اتاق خواب کودکدکوراسیون داخلی سبزدکوراسیون داخلی مدرندکوراسیون منزلرنگ در دکوراسیون داخلیکابینت آشپزخانهمقالات

بررسی انواع پرده در دکوراسیون داخلی منزل- قسمت دوم

سبک دکوراسیون داخلی و نوع پارچه ی پرده با یکدیگر رابطه تنگاتنگ دارند. به این ترتیب، پارچه های نخ نما با نقوش و رنگ های مختلف از ارزش بالاتری برخوردارند.همانند متریال های ظریف نیمه شفاف مثل کتان، ابریشم و …

درمورد رنگها باید گفت که پارچه هایی که از دو رنگ تشکیل ده اند امسال مورد استقبال بیشتری قرار گرفته اند. حتی اگر فقط در قسمت انتهای پرده دو رنگ شوند.

مد دیگر، ترکیب کردن عناصر مختلف با بافت های مختلف می باشد. برای مثال، ترکیب پرده های zebra یا همن کرکره ای با پرده های کلاسیک برای فضایی مثل پذیرایی می تواند ایده آل باشد. این کار سختی پرده های zebra و ظرافت پرده های کلاسیک را در هم می آمیزد.

اگر ترندهای سال های گذشته را به یاد آوریم، قد پنجره ها می بایست تا پایین ترین سطح دیوار(مماس با کف) می بود. در عوض، امروزه پرده هایی که فقط به اندازه ی ارتفاع خود پنجره هستند در دکوراسیون داخلی مدرن پسندیده تر هستند.

البته برای خانه های با سقف های بلند، ترندهای جدید پرده های بلند را پیشنهاد می دهند تا فضاها را مرتب تر و جادار تر نشان دهد.

در اتاق های غیر رسمی و خودمانی، پرده ها عموما با منگونه (یراق) در سرتاسر آنها تزیین شده اند. درمورد اتاق های کودکان، استفاده از یراق های کودکان ایده آل هستند. از طرفی دیگرف در سایر قسمتهای خانه بهتر است یراق آلات پرده ها با هم متناسب و یکی باشند تا پارچه هایشان.

پرده های کرکره ای یا zebra و کلاسیک

علاوه بر سلایق شخصی در انتخاب پرده ها، برخی از عوامل می توانند نشان دهند که آیا بهتر است از پرده های کلاسیک استفاده شود یا zebra.

به عنوان مثال برای پنجره های بزرگ، پرده های کلاسیک پرکاربرد ترین نوع هستند. پس در این شرایط از پرده های کلاسیک استفاده کنید.

اگر چند پنجره در کنار هم باشند، میتوان از یک پرده سرتاسری استفاده کرد. در عوض پرده های کرکره ای یا zebra بیشتر برای پنجره های و مکان های کوچکتر استفاده می شود. البته این قانون ضروری نیست و می توان از پرده های کلاسیک نیز استفاده کرد.

دیگر فاکتورهایی که در انتخاب پرده ها موثر می باشد، ساختار اتاق و فضایی است که پنجره در آن قرار دارد. اگر پنجره دارای حاشیه است می شود از پرده ها و پارچه هایی استفاده کرد که بتوان آنها را کنار زده و پنجره ها را باز کرد. اگرچه زمانی که پنجره ها در گوشه کناره ها قرار دارند و یا در نزدیکی آن مبلمان قرار داده اید، بهتر است از پرده ای استفاده شود که میزان نور را تا حد زیادی کاهش دهد.

توجه به نیازمندی ها

در زمان انتخاب نوع پرده ها نمیتوان از مکانیزم بازشدن پنجره ها چشم پوشی کرد. در پنجره های کشویی میتوان از پرده های کرکره ای یا همان zebra استفاده کرد. از طرف دیگر برای پنجره هایی که درب آنها به سمت داخل فضا باز می شوند بهتر است از پرده ای استفاده شود که مانع بازشدن پنجره نباشد.

در برخی از موارد مهمتر از در نظر گرفتن سبک دکوراسیون داخلی فضا و یا سلایق شخصی، نیاز به نور است. فراموش نکنید که پرده ها صرفا برای کنترل میزان نور ورودی، ایجاد حریم شخصی و بهبود عایق حرارتی می باشند.

اگر حفظ حریم شخصی برایتان حائز اهمیت است، بهترین گزینه پرده های کرکره ای یا zebra هستند. زیرا می توان به کمک آنها از دیده شدن داخل خانه جلوگیری به عمل آورد اما در عین حال مانع ورود نور هم نشد.

برای جلوگیری از ورود بیش از حد نور خورشید در ساعات اولیه روز جهت آسایش ساکنین و یا عایق حرارتی بهتر، استفاده از پارچه های مات ایده مناسب تری است.اگرچه از لحاظ وزن کمی سنگین هستند.

البته سبک دکوراسیون داخلی اتاق خواب در انتخاب پرده حائز اهمیت می باشد.

در اتاق های خواب و اتاق نشیمن با حس و حال دلنشین تر و رمانتیک تر، ساختار پرده تعیین کننده این حس و حال است. از طرف دیگر در فضاهایی مثل حمام یا آشپزخانه، جایی که دود، رطوبت و خاک وجود دارد، می توان از پرده های نازکتر استفاده کرد. در این فضاها بهتر است از جنس های فایبرگلاس، نخ پلی استر روکش شده با پی وی سی، برای پرده استفاده شود چراکه کمی آب به راحتی تمیز می شوند.

اهمیت سلیقه

اگرچه تمام موارد گفته شده می بایست رعایت شوند اما قطعا نمیتوانیم بر روی سلایق شخصی خود چشم پوشی کنیم. با این تفاصیر اگر به سبک کلاسیک علاقه مند شده اید، از پزده های با چینهای منظم استفاده کنید. اما اگر میخواهید دکوراسیون داخلی منزل شما مدرن باشد، از پرده های zebra استفاده کنید.


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن