باید و نبایدهای استفاده از رنگ بژبژدکوراسیون داخلیرنگرنگ بژ چه رنگی است؟رنگ بژ در دکوراسیونرنگ بژ در دکوراسیون داخلی منزل + عکسرنگ بژ در طرحی داخلیرنگ بژ در نشیمن منزلرنگ بژ دکوراسیون در ترکیب با کدام رنگها در دکوراسیون داخلیروش استفاده از رنگ بژ در دکوراسیون خانه و آپارتمان های لوکسمبلمان رنگ بژمطالب آموزشیمطالب تخصصی دکوراسیون داخلیمکمل رنگ بژ در دکوراسیوننقش رنگ بژ در دکوراسیون داخلیهمه مطالب

باید و نبایدهای استفاده از رنگ بژ در دکوراسیون داخلی

انتخاب رنگ از میان رنگ های خنثی همیشه آسان نیست و می تواند انتخابی چالش برانگیز محسوب شود اما رنگ بژ از محبوب ترین رنگ های خنثی است که استفاده از آن در دکوراسیون بسیار رایج گشته و در عین حال یکی از موضوعاتی است که نحوه درست استفاده از آن در دکوراسیون کاری سخت محسوب می شود.

این رنگ به عنوان رنگ برنز خاکستری، قهوه ای مایل به زردی که مقداری هم خاکستری را درون خود جای داده و یا ماسه ای شناخته می شود. اسم این رنگ منشا فرانسوی دارد و به معنای پشم طبیعی است که نه سفید بوده و نه رنگ شده است. این رنگ ها به دلیل اینکه دارای سطوح کمی از رنگ های مختلف است، به سختی ساخته می شود و در بسیاری از مواقع زمانی که پرینت شوند دارای تناژی از سبز یا ینفش خواهد بود.

185014977 - باید و نبایدهای استفاده از رنگ بژ در دکوراسیون داخلی

هرچه زردی این رنگ بیشتر باشد رنگ های آبی و سبز با آن همخوانی بیشتری خواهد داشت ، هرچه قهوه ای آن بیشتر باشد، ترکیب این رنگ و قرمز، صورتی، نارنجی و درجه های تیره تری از قهوه ای جلوه زیباتری خواهند داشت. این رنگ از آن دسته رنگ هایی است که از مد نمی افتد ، در سبک مدرن و سبک کلاسیک قابل استفاده است.

color chart grey beige cream off white pale blue paint colour - باید و نبایدهای استفاده از رنگ بژ در دکوراسیون داخلی

یکی از مشکلات کار با بژ این است که تشخیص این رنگ وقتی در کنار رنگ ها یا قسمت های مختلف دیوار در نورها می تواند متفاوت به نظر برسد. از دیگر مشکلات این رنگ این است که اگر مقدار مناسبی در فضا استفاده نشود برای مثال اگر زیاد به کار برده شود  و یا در هماهنگی با دیگر رنگ ها نباشد می تواند از نظر بصری فضایی ناهمگن و یکنواخت ایجاد کند.

Beige in apt - باید و نبایدهای استفاده از رنگ بژ در دکوراسیون داخلی

رنگ خاکستری مایل به قهوه ای و یا رنگی بین بژ و خاکستری را در نظر بگیرید لازم است تشخیص دهید که مایل به استفاده از کدام تناژ رنگ بژ هستید و در واقع با به کارگیری تناژهای متفاوتی از این رنگ می توانید تاثیرات این رنگ را طبق نظر خود در فضا افزایش دهید  برای مثال اگر خاکستری به بژ  افزوده شود تمی گرم و غنی به فضا بخشیده و گاهی بژ مایل به سبز خنثی می تواند ترکیبی منحصر به فرد اما با احساسی متفاوت از رنگ های گرم در  فضا ایجاد کند.

نگران  نباشید و  ترکیب های جدیدی با  رنگ های غیر منتظره  با بژ پیدا کنید. هیچ قاعده ای برای این ترکیبات  با رنگ های خنثی دیگر وجود ندارد بژ می تواند با سبز، آبی کم رنگ، زنگ زده و یا حتی طلایی ترکیب خوبی ایجاد کند.

chic beige and wood interior - باید و نبایدهای استفاده از رنگ بژ در دکوراسیون داخلی

قبل از انتخاب رنگ بژ از میان رنگ های خنثی بهتر است رنگ های زمینه را در نظر بگیرید و همچنین به پالت رنگی آنها توجه کنید زیرا اگر بدانید ته مایه این رنگ به چه رنگی نزدیک است برای انتخاب رنگ های ترکیبی و حتی سایر اجزای دکوراسیون می توانید آن را معیار قرار داده با اطمینان آن را  انتخاب نمایید.

فراموش نکنید که بژ در طرح های رنگی الهام گرفته از ساحل و موضوعاتی که در آن از زیبایی طبیعی الهام گرفته شده است به خوبی کار می کند . رنگ بژ می تواند شن و ماسه ساحل، یا رنگ کوه ها را یادآور شود پس برای دکوراسیون به خصوص برای خانه های ساحلی  اجازه دهید طبیعت الهام گر شما برای استفاده از  رنگ بژ  باشد.

Watersound Beach Cottage Interior Design By Andrea - باید و نبایدهای استفاده از رنگ بژ در دکوراسیون داخلی

فراموش نکنید که بژ می تواند با رنگ های مشابه در اتاق به کار رود و هر روز توسط شما دیده شود اما برای شما قابل تتشخیص و یا توجه نباشد مثلا فرش های شما یا  تم کابینت ها و قاب های پنجره ممکن است بژ باشند و تا به حال به آن ها توجه نکرده باشید هنگام انتخاب بژ، حتما آنها را در نظر بگیرید تا هنگام ترکیب رنگ های مشابه از اشتباهات و برهم خوردن تعادل بپرهیزید زیر تنها زمانی که تناژهای مختلف بژ در کنارهم قرار گیرند می توانید تفاوت آن ها را احساس کنید.

در هنگام ترکیب رنگ سفید با رنگ بژ بایستی مراقب باشید زیرا سفید اگر به طور خالص به کار نرود ( که در اکثر موارد استفاده از رنگ خالص سفید کار درستی در دکوراسیون نیست) می تواند دارای ته رنگی باشد و برای اینکه کنار بژ به خوبی عمل کند بایستی به ته رنگ آن توجه شود.  پس روشن است دلیل اینکه گاهی بژ در کنار رنگ سفید به نظر زیبا نمی رسد رعایت نکردن تم رنگی به کار رفته در ته رنگ سفید یا بژ است که بایستی مورد توجه قرار گیرد.

Designing A Young Womans Bedroom With Luxury Interior Ideas And Modern White Wardrobe Also Using TV On Wall - باید و نبایدهای استفاده از رنگ بژ در دکوراسیون داخلی

فکر نکنید که بژ  به دلیل خنثی بودن رنگی خسته کننده است و در دکوراسیون یکنواختی ایجاد می کند  زیرا رنگ های خنثی و بژ  به دلیل گزینه های بیشتر برای ترکیب با رنگ ها و همینطور با به کارگیری آثار هنری و تابلوهای نقاشی می تواند بسیار جذاب و سرگرم کننده و برای هر سبک تزئیناتی و دکوراسیونی مناسب باشد.

فراموش نکنید که انتخاب رنگها تابع قوانین سخت و سریع نیست و مهمترین جنبه انتخاب هر رنگ، احساس شما به آن رنگ، آموختن ته رنگ ها و  استفاده از نمونه پارچه ها و یا رنگ ها برای دکوراسیون قسمتی است که مدنظر دارید پس به این نکات توجه کنید که رنگ بژ در سطوح بزرگتر دیوار کمی روشن تر دیده می شود برای مثال در کاتالوک رنگ بژ تیره یک الی دو درجه روی دیوار روشن تر دیده می شود پس می توانید برای اطمینان آن را روی دیوار  توسط نمونه ای با ابعاد براای مثال ۳۰*۳۰ امتحان کنید.

sherwin williams kilim beige sherwin williams balanced beige paint color 701c244da5b34c6d - باید و نبایدهای استفاده از رنگ بژ در دکوراسیون داخلی  تحریریه دکوبوم

منبع: thespruce


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن