دسته‌بندی نشده

باباکرم کی بود ؟ ( مربوط به آهنگ بابا کرم ) + عکس

باباکرم که معروف شدنش به خاطر آهنگ باباکرم بوده ، یک شخص معمولی و درواقع از لات های دوران قبل از انقلاب بوده که در محله به دست و دلباز بودن هم معروف بوده و بچه ها هم خیلی دوستش داشتند و بابا کرم صداش می کردن .

عکس واقعی باباکرم ( کرم کریمی )

1580460095212414 large - باباکرم کی بود ؟ ( مربوط به آهنگ بابا کرم ) + عکس

در عکس پروفایل بالا مشخص هست که باباکرم ورزشکار بوده و قوی هیکل بوده و شاید یه لوتی واقعی بوده .

داستانی از بابا کرم

شاعر اصلی شعر باباکرم دوستت دارم ، همین خانم است که مطلع شعر را می گوید و بعدها حسین همدانیان این شعر را کامل می کند و برایش آهنگ می سازد. ایندست آهنگ های تخت حوضی و کوچه بازاری مربوط به حسین همدانیان است که بعدها بسیار فقیر شد و در آسایشگاه سالمندان از دنیا رفت.

این خانم که بعدها همسر دوم باباکرم می شود وقتی این شعر را می خواند، باباکرم به او علاقه مند می شود و از او خواستگاری می کند. اما شرط این خانم خیلی جالب است؛ او شرط می کند که رضایتم در گروی اینست که هردو توبه کنیم. برای توبه هم می روند مسجد محل، خدمت آیت الله تنکابنی تا برای اجابت توبه نذر کنند. نذرشان این بود که همه نمازها را در مسجد حاج آقای تنکابنی به جماعت اقامه کنند تا خدا توبه شان را قبول کند. از سرنوشت نذر باباکرم بی اطلاعم، اما همسرش به این عهد پایبند بود تا آنجا که مرحوم تنکابنی نقل می کند یک روز نماز صبح آنقدر برف آمده بود که یقین داشتم هیچکس برای نماز جماعت حاضر نمی شود. می خواستم نروم که یادم افتاد این خانم بر عهدش مصر است. ازینرو وقتی نزدیک مسجد رسیدم، دیدم پشت در مسجد و در آن سوز سرما و برف منتظر نشسته است. خلاصه نماز را دونفره به جماعت برگزار کردیم…

 در میان رقص‌های فولکلور ایرانی، رقص ” باباکرم ” ویژگیهای خاصی دارد و منحصراً توسط مردان اجرا می‌شود. در بابا کرم از رقص شانه و کمر استفاده می‌شود و رقاص لباس سیاه و سفید جاهلی بر تن می‌کند و معمولاً لنگی را بر گردن آویزان کرده و از آن در طول اجرای رقص استفاده می‌کند.این آهنگ برای اولین بار با صدای حسین همدانیان اجرا شد که از آهنگهای فولکلور ایرانی به حساب می‌آید.

 دانلود آهگ بابا کرم

برای دریافت این آهنگ روی دکمه [ دانلود آهنگ بابا کرم ] کلیک کنید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن